Přeskočit na obsah

Brno pokračuje v podpoře sportovních aktivit

04. května 2022
Brněnští radní projednali poskytnutí dotací Městskému fotbalovému svazu Brno na podporu mládežnického sportu v roce 2022, Tělocvičné jednotě Sokol Brno – Horní Heršpice na podporu krasojezdeckého oddílu a také dotace na podporu pravidelné sportovní činnosti dospělých. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit květnové zastupitelstvo. Navíc bude probíhat i druhé kolo pro podání žádostí o dotace na významné brněnské sportovní akce.

Podpora významných sportovních akcí konaných ve městě Brně
Na podporu významných sportovních akcí konaných v letošním roce již bylo rozděleno 14 018 000 korun. „Tato částka podpoří 50 významných sportovních akcí konaných ve městě Brně. Například nyní v květnu proběhne Mistrovství ČR juniorů ve squashi nebo 49. ročník Mezinárodní brněnské regaty mládeže, závodu zařazeného do Českého poháru veslování a do mezinárodního kalendáře FISA,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Během června letošního roku bude možné podávat další žádosti o dotace na uspořádání významných sportovních akcí v rámci druhého kola,“ upřesnila Markéta Vaňková a pokračovala: „Finanční podpora je směřována k pořadatelům akcí, jako jsou mistrovství ČR, mistrovství Evropy, mistrovství světa, Grad Prix, Český pohár, světové a evropské pohárové soutěže, či sportovních akcí s náklady nad 100 000 korun."

Podpora mládežnického sportu Městského fotbalového svazu Brno v roce 2022
Městský fotbalový svaz Brno zajišťuje servis pro 28 členských klubů příslušejících k Městskému fotbalovému svazu Brno a pečuje tak o komplexní rozvoj a propagaci fotbalu zejména v mládežnických kategoriích. Aktivní členská základna Městského fotbalového svazu Brno je tvořena 6 038 členy, z toho je 2 362 členů do 18 let. Městský fotbalový svaz ve spolupráci s TJ Tatran Bohunice také připravuje tradiční mezinárodní halový turnaj O pohár předsedy Městského fotbalového svazu Brno. Celkové náklady na zabezpečení činnosti Městského fotbalového svazu Brno činí 585 000 korun. „Město poskytne fotbalovému svazu, který se věnuje přípravě a řízení reprezentačních celků složených z talentovaných hráčů brněnských oddílů v kategorii 9–13 let, částku 150 000 korun. Ty budou použity na nájem sportovních ploch, ubytování nebo stravování,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Podpora krasojezdeckého oddílu TJ Sokola Brno – Horní Heršpice 
TJ Sokol Brno – Horní Heršpice provozuje tréninky jak pro žáky, juniory, tak i pro dospělé. Navíc oddíl každoročně pořádá soutěže pod záštitou Českého svazu cyklisticky. „Téměř každý rok se některý z členů oddílu nominuje i na mistrovství Evropy nebo mistrovství světa juniorů. Oddíl podpoříme částkou 25 000 korun na sportovní vybavení, cestovné, startovné či úhradu mzdy rozhodčích,“ řekl Jaroslav Suchý.

Podpora pravidelné sportovní činnosti dospělých 
V letošním roce si dotaci 9 892 000 korun rozdělí 127 brněnských sportovních klubů, jejichž žádosti přišly včas a splnily požadované podmínky. „Jedná se jak o kolektivní sporty jako americký fotbal, baseball, basketbal, florbal, futsal, volejbal, fotbal, tak i individuální, jako je atletika, badminton, bojové umění, curling, cyklistika, stolní tenis, lukostřelba, plavání, tenis, a mnohé další,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.