Brno pokračuje v podpoře sportovních aktivit - Tiskový servis

Brno pokračuje v podpoře sportovních aktivit

  • 04. května 2022
  • 3 minuty čtení

Brněnští radní projednali poskytnutí dotací Městskému fotbalovému svazu Brno na podporu mládežnického sportu v roce 2022, Tělocvičné jednotě Sokol Brno – Horní Heršpice na podporu krasojezdeckého oddílu a také dotace na podporu pravidelné sportovní činnosti dospělých. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit květnové zastupitelstvo. Navíc bude probíhat i druhé kolo pro podání žádostí o dotace na významné brněnské sportovní akce.

Podpora významných sportovních akcí konaných ve městě Brně
Na podporu významných sportovních akcí konaných v letošním roce již bylo rozděleno 14 018 000 korun. „Tato částka podpoří 50 významných sportovních akcí konaných ve městě Brně. Například nyní v květnu proběhne Mistrovství ČR juniorů ve squashi nebo 49. ročník Mezinárodní brněnské regaty mládeže, závodu zařazeného do Českého poháru veslování a do mezinárodního kalendáře FISA,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Během června letošního roku bude možné podávat další žádosti o dotace na uspořádání významných sportovních akcí v rámci druhého kola,“ upřesnila Markéta Vaňková a pokračovala: „Finanční podpora je směřována k pořadatelům akcí, jako jsou mistrovství ČR, mistrovství Evropy, mistrovství světa, Grad Prix, Český pohár, světové a evropské pohárové soutěže, či sportovních akcí s náklady nad 100 000 korun."

Podpora mládežnického sportu Městského fotbalového svazu Brno v roce 2022
Městský fotbalový svaz Brno zajišťuje servis pro 28 členských klubů příslušejících k Městskému fotbalovému svazu Brno a pečuje tak o komplexní rozvoj a propagaci fotbalu zejména v mládežnických kategoriích. Aktivní členská základna Městského fotbalového svazu Brno je tvořena 6 038 členy, z toho je 2 362 členů do 18 let. Městský fotbalový svaz ve spolupráci s TJ Tatran Bohunice také připravuje tradiční mezinárodní halový turnaj O pohár předsedy Městského fotbalového svazu Brno. Celkové náklady na zabezpečení činnosti Městského fotbalového svazu Brno činí 585 000 korun. „Město poskytne fotbalovému svazu, který se věnuje přípravě a řízení reprezentačních celků složených z talentovaných hráčů brněnských oddílů v kategorii 9–13 let, částku 150 000 korun. Ty budou použity na nájem sportovních ploch, ubytování nebo stravování,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Podpora krasojezdeckého oddílu TJ Sokola Brno – Horní Heršpice 
TJ Sokol Brno – Horní Heršpice provozuje tréninky jak pro žáky, juniory, tak i pro dospělé. Navíc oddíl každoročně pořádá soutěže pod záštitou Českého svazu cyklisticky. „Téměř každý rok se některý z členů oddílu nominuje i na mistrovství Evropy nebo mistrovství světa juniorů. Oddíl podpoříme částkou 25 000 korun na sportovní vybavení, cestovné, startovné či úhradu mzdy rozhodčích,“ řekl Jaroslav Suchý.

Podpora pravidelné sportovní činnosti dospělých 
V letošním roce si dotaci 9 892 000 korun rozdělí 127 brněnských sportovních klubů, jejichž žádosti přišly včas a splnily požadované podmínky. „Jedná se jak o kolektivní sporty jako americký fotbal, baseball, basketbal, florbal, futsal, volejbal, fotbal, tak i individuální, jako je atletika, badminton, bojové umění, curling, cyklistika, stolní tenis, lukostřelba, plavání, tenis, a mnohé další,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky