Přeskočit na obsah

Brno pokračuje v podpoře projektů na zelené střechy a zachytávání dešťové vody

04. března 2020

Město Brno navazuje na loňský úspěšný ročník dvou dotačních titulů, a to na podporu vytváření zelených střech a na zachytávání dešťové vody. Na dnešním zasedání radní doporučili zastupitelům schválit poskytnutí investičních dotací v těchto dotačních programech v celkové výši 1,265 milionu korun.

„Do dnešního dne jsme přijali 105 kompletních žádostí o dotaci na realizaci zelené střechy. Stejnému počtu žadatelů byl udělen příslib, na jehož základě bude po dokončení prací vyplácena určená částka. Od udělení příslibu na to mají žadatelé 18 měsíců. Poté odevzdají elektronicky závěrečnou zprávu a veškeré podklady k vyúčtování. Dnes jsme takto doporučili schválit 10 žadatelům 1,144 milionu korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Další peníze putují lidem, kteří se zapojili do programu Nachytej dešťovku! „Mám radost, že se do projektu zapojuje více Brňanů. Efektivní hospodaření s vodou je jedním z kroků, jak můžeme reagovat na měnící se klimatické podmínky. Od začátku února jsme obdrželi 9 řádně vyplněných žádostí o dotaci. Zastupitelům jsme doporučili, aby podporu v celkové výši 121 tisíc korun schválili,“ doplnil Petr Hladík.

V rozpočtu města Brna je na dotační program „Podpora vytváření zelených střech pro rok 2020“ vyčleněno celkem 19 milionů korun. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 1,4 milionu Kč.

Na dotační program „Podpora využití srážkové vody“ je určen 1 milion korun. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 50 % finančních prostředků, které žadateli přiznal Státní fond životního prostředí ve smlouvě o poskytnutí dotace v rámci dotačního programu „Dešťovka“.

Více informací najdete na webu www.ekodotace.brno.cz/.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.