Přeskočit na obsah

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

30. listopadu 2022

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

„Brno má kvalitní síť sběrných středisek odpadů, která pokrývá potřeby obyvatel města. Udržovat je v dobré kondici je jedním z našich důležitých úkolů. Už v loňském roce jsme se společností SAKO Brno, která všechna střediska provozuje, uzavřeli smlouvu na rekonstrukci několika z nich a dnes jsme schválili její dodatek. Konkrétně u sběrných středisek odpadů Ukrajinská a Vídeňská bude vyměněno již nevyhovující oplocení za nové. U Hapalovy si probíhající oprava oplocení vyžádala také lepší ukotvení sloupků, což se promítlo do víceprací. U Dusíkovy pak bude opravena část poškozené zdi,“ podotkl náměstek primátorky města Brna pro oblast životního prostředí Jaroslav Suchý.

Vlivem výše uvedených prací se cena navýší o 1 063 993 korun bez DPH. Celková cena díla bude činit 5 296 285 korun bez DPH.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.