Přeskočit na obsah

Brno podporuje sdílené cestování. Nextbike rozšíří nabídku sdílených kol

18. března 2020

Další společnost zahájila provoz sdílených kol v Brně. Město se snaží podpořit různé způsoby přepravy. Proto spolupracuje s firmami, které s ním podepsaly memorandum. Vzájemnou spoluprací se snaží zlepšit podmínky pro cyklisty v Brně. Memorandum podepsaly už 3 firmy. Dvě ve městě už fungují, kola Nextbike se v ulicích začínají objevovat tento týden. Postupně jich má být až 750. Město zahájí instalaci prvních cyklostojanů v různých městských částech v dubnu.

Memorandum o porozumění v rozvoji cyklistické dopravy v Brně podepsaly s městem už společnosti Rekola a Velonet. Obě poskytují sdílená kola. Nyní se se svými koly přidala i firma Nextbike. „Doprava v Brně je přetížená a stále více lidí přechází na alternativní způsoby přepravy. Jsem rád, že se využívání sdílených dopravních prostředků včetně kol v Brně tak dobře ujalo. Ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi se snažíme rozšířit nabídku cyklostojanů tak, aby lidé mohli kola odkládat bezpečně. Už v dubnu je v rámci Brna-středu naplánováno umístění schválených stojanů. Do konce března by měly být odsouhlasené lokace pro umístění stojanů v městských částech Brno-Židenice, Královo Pole a Černovice,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Zatímco Velonet a Rekola v Brně fungují už delší dobu, Nextbike zažívá svoji premiéru. Do konce tohoto týdne plánuje v ulicích města umístit 250 až 300 kol, postupně budou přibývat další. „Jsme velmi rádi, že je Brno šestým českým městem, kde můžeme nabízet naše služby. Vážíme si této spolupráce. Naše kola chceme umístit nejen v centru, ale i do vzdálenějších městských částí, aby byla dostupná všem zájemcům. Celkem jich bude až 750. Nechceme ale, aby město hyzdila, proto počítáme s pravidelnou kontrolou jejich umístění,“ uvedl k zahájení projektu sdílených kol manažer společnosti Nextbike Czech Republic Dan Rambousek.

Aktuální rozmístění sdílených kol společností, které o tuto službu projevily zájem, bude možné v blízké době nově sledovat na webu www.parkovanivbrne.cz. Vedle sdílených kol v Brně funguje také například služba sdílených koloběžek nebo skútrů. V zahraničí stále populárnější způsob přepravy poskytuje hned několik výhod. K přesunu po městě není nutné dopravní prostředek vlastnit, často vychází tato forma cestování finančně výhodněji, a navíc se tak snižuje zátěž pro životní prostředí.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.