Přeskočit na obsah

Brno podpoří zeleň ve městě

01. června 2022

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí transferů městským částem na projekty týkající se zeleně a také změnu účelu části účelového investičního transferu poskytnutého městské části Brno-Tuřany z realizace projektu Park Lesíček na realizaci akce Ozelenění ulice Grunty.

V rozpočtu je pro tento rok na projekty a realizace ploch zeleně alokována částka 30 milionů korun. První vlna transferů již proběhla, v druhé, té současné, mohou být městským částem poskytnuty transfery ve výši 13 827 000 korun. 

„Brno se dlouhodobě profiluje jako město, které se snaží rozvíjet se v souladu s přírodou. Pracujeme s modro-zelenou infrastrukturou, podporujeme zelené střechy, podepsali jsme memorandum o snížení emisí CO2. Podpora zeleně v městských částech je tak dalším z řady kroků, které vedou ke zkvalitnění zelených ploch a rozvoji přírody ve městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Naším dlouhodobým cílem je posílit výsadbu a zakládání nové zeleně a vodních ploch, zajistit dostatek parků pro rekreaci a zvyšovat biodiverzitu ve městě. To nyní probíhá v rámci projektu Nové parky pro Brno. Příspěvek dostanou například Černovice na realizaci sadu Turgeněvova ve výši 1,5 milionu korun, Kníničky na projektovou dokumentaci Jedlého parku ve výši 200 tisíc, Kohoutovice na projektovou dokumentaci parku Axmannova ve výši 500 tisíc či Slatina na realizaci parku Přemyslovo náměstí ve výši 3 miliony korun. Pro realizaci parku Lesíček se podařilo městské části vybrat zhotovitele, který nabídl nižší cenu, než se předpokládalo. Byly tak uspořeny finance ve výši 135 tisíc korun,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.