Přeskočit na obsah

Brno podpoří zeleň ve městě

01. června 2022
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí transferů městským částem na projekty týkající se zeleně a také změnu účelu části účelového investičního transferu poskytnutého městské části Brno-Tuřany z realizace projektu Park Lesíček na realizaci akce Ozelenění ulice Grunty.

V rozpočtu je pro tento rok na projekty a realizace ploch zeleně alokována částka 30 milionů korun. První vlna transferů již proběhla, v druhé, té současné, mohou být městským částem poskytnuty transfery ve výši 13 827 000 korun. 

„Brno se dlouhodobě profiluje jako město, které se snaží rozvíjet se v souladu s přírodou. Pracujeme s modro-zelenou infrastrukturou, podporujeme zelené střechy, podepsali jsme memorandum o snížení emisí CO2. Podpora zeleně v městských částech je tak dalším z řady kroků, které vedou ke zkvalitnění zelených ploch a rozvoji přírody ve městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Naším dlouhodobým cílem je posílit výsadbu a zakládání nové zeleně a vodních ploch, zajistit dostatek parků pro rekreaci a zvyšovat biodiverzitu ve městě. To nyní probíhá v rámci projektu Nové parky pro Brno. Příspěvek dostanou například Černovice na realizaci sadu Turgeněvova ve výši 1,5 milionu korun, Kníničky na projektovou dokumentaci Jedlého parku ve výši 200 tisíc, Kohoutovice na projektovou dokumentaci parku Axmannova ve výši 500 tisíc či Slatina na realizaci parku Přemyslovo náměstí ve výši 3 miliony korun. Pro realizaci parku Lesíček se podařilo městské části vybrat zhotovitele, který nabídl nižší cenu, než se předpokládalo. Byly tak uspořeny finance ve výši 135 tisíc korun,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.