Přeskočit na obsah

Brno podpoří významné sportovní akce na svém území

27. listopadu 2019

Magistrát města Brna opět vypíše dotační titul, jehož cílem je podpořit konání významných sportovních akcí ve městě. Těmi mohou být mistrovství světa nebo Evropy, světové poháry nebo například Grand Prix zapsané v evropském nebo světovém kalendáři. Podpořeny mohou být i akce, které mají velký marketingový přínos pro Brno.

„Snažíme se aktivně podporovat nejen sportovce a kluby ve městě, ale také pořadatele sportovních akcí. Rádi bychom dopřáli lidem z Brna a okolí, aby si užili sportovní klání evropské nebo světové úrovně. V návrhu rozpočtu na příští rok jsme na to vyčlenili 10 milionů korun s tím, že na jednu akci přispějeme maximálně 5 milionů,“ popsal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podávání žádostí je stanovena od 20. ledna do 20. února 2020. Do května se pak rozhodne o udělení dotace. V případě, že peníze nebudou vyčerpány, bude možné vypsat v červnu druhé kolo.

„O dotaci si může požádat oficiální pořadatel akce, který je k tomu pověřen zastřešující světovou, evropskou nebo českou organizací. Zároveň musí splňovat podmínky programu, které budou zveřejněny na webu města. Novinkou je podmínka, že se na akcích může podávat občerstvení a pití pouze ve vratném omyvatelném nebo plastovém nádobí nebo v ekologickém obalu či kompostovatelném nádobí,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Žádost v listinné podobě musí být poslední den lhůty pro její podání doručena na adresu Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, Dominikánské nám. 3, 601 67 Brno. Podání žádosti je platné i v případě podání prostřednictvím provozovatele poštovní služby. V případě podání žádostí poštou je rozhodné razítko pošty.

Formulář žádosti včetně seznamu požadovaných příloh a základní všeobecné smluvní podmínky najdou zájemci na internetových stránkách: https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-1-namestka-primatorky/odbor-skolstvi-mladeze-a-telovychovy/ nebo si jej mohou vyzvednout na OŠMT MMB.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.