Přeskočit na obsah

Brno podpoří významné sportovní akce

09. června 2021
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí neinvestičních dotací spolkům a právnickým osobám, které pořádají významné sportovní akce. Podporovány budou například světové a evropské šampionáty, pohárové soutěže, domácí mistrovství a další.

Při rozhodnutí o udělení či neudělení dotace hraje roli celá řada kritérií. Jde například o formální náležitosti, účel projektu, jeho hospodárnost, přínos a dopad projektu, výkonnostní úroveň akce a další. Na základě veřejné výzvy bylo v řádném termínu podáno 26 žádostí.  

„Brno se profiluje jako město sportu, čemuž odpovídá náš přístup k prestižním sportovním akcím. Jsme vždycky hrdí, když si organizátoři vyberou právě Brno, a snažíme se jim pomoci. Letos podpoříme například florbalové mistrovství světa juniorů, taneční soutěže Mistrovství světa dospělých Standard 2021 a Brno Open Dance Festival 2020, mistrovství Evropy kadetů v baseballu, český pohár ve sprint triatlonu či atletický mítink Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře, který se koná již tuto neděli a na nějž bych rád pozval všechny sportovní fanoušky,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

V rozpočtu bylo na akce vyčleněno 12 500 000 Kč, 500 000 Kč již bylo přiděleno na pořádání basketbalového EuroCupu. 2 150 000 Kč slouží jako rezerva. Některé akce budou rovněž podpořeny Národní sportovní agenturou.

Zastupitelé se dotacemi budou zabývat na svém příštím zasedání 22. června.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.