Přeskočit na obsah

Brno podpoří významné sportovní akce

09. června 2021

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí neinvestičních dotací spolkům a právnickým osobám, které pořádají významné sportovní akce. Podporovány budou například světové a evropské šampionáty, pohárové soutěže, domácí mistrovství a další.

Při rozhodnutí o udělení či neudělení dotace hraje roli celá řada kritérií. Jde například o formální náležitosti, účel projektu, jeho hospodárnost, přínos a dopad projektu, výkonnostní úroveň akce a další. Na základě veřejné výzvy bylo v řádném termínu podáno 26 žádostí.  

„Brno se profiluje jako město sportu, čemuž odpovídá náš přístup k prestižním sportovním akcím. Jsme vždycky hrdí, když si organizátoři vyberou právě Brno, a snažíme se jim pomoci. Letos podpoříme například florbalové mistrovství světa juniorů, taneční soutěže Mistrovství světa dospělých Standard 2021 a Brno Open Dance Festival 2020, mistrovství Evropy kadetů v baseballu, český pohár ve sprint triatlonu či atletický mítink Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře, který se koná již tuto neděli a na nějž bych rád pozval všechny sportovní fanoušky,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

V rozpočtu bylo na akce vyčleněno 12 500 000 Kč, 500 000 Kč již bylo přiděleno na pořádání basketbalového EuroCupu. 2 150 000 Kč slouží jako rezerva. Některé akce budou rovněž podpořeny Národní sportovní agenturou.

Zastupitelé se dotacemi budou zabývat na svém příštím zasedání 22. června.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.