Přeskočit na obsah

Brno podpoří významné sportovní akce

09. června 2021
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí neinvestičních dotací spolkům a právnickým osobám, které pořádají významné sportovní akce. Podporovány budou například světové a evropské šampionáty, pohárové soutěže, domácí mistrovství a další.

Při rozhodnutí o udělení či neudělení dotace hraje roli celá řada kritérií. Jde například o formální náležitosti, účel projektu, jeho hospodárnost, přínos a dopad projektu, výkonnostní úroveň akce a další. Na základě veřejné výzvy bylo v řádném termínu podáno 26 žádostí.  

„Brno se profiluje jako město sportu, čemuž odpovídá náš přístup k prestižním sportovním akcím. Jsme vždycky hrdí, když si organizátoři vyberou právě Brno, a snažíme se jim pomoci. Letos podpoříme například florbalové mistrovství světa juniorů, taneční soutěže Mistrovství světa dospělých Standard 2021 a Brno Open Dance Festival 2020, mistrovství Evropy kadetů v baseballu, český pohár ve sprint triatlonu či atletický mítink Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře, který se koná již tuto neděli a na nějž bych rád pozval všechny sportovní fanoušky,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

V rozpočtu bylo na akce vyčleněno 12 500 000 Kč, 500 000 Kč již bylo přiděleno na pořádání basketbalového EuroCupu. 2 150 000 Kč slouží jako rezerva. Některé akce budou rovněž podpořeny Národní sportovní agenturou.

Zastupitelé se dotacemi budou zabývat na svém příštím zasedání 22. června.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.