Přeskočit na obsah

Brno podpoří vrcholové sportovce téměř 70 miliony korun

05. února 2020

Pro město je sport nadále jednou z prioritních oblastí. Letos obdrží kluby na podporu vrcholového sportu dotaci 67 500 000 korun. Finální slovo budou mít zastupitelé, kteří o udělení peněz rozhodnou na svém příštím zasedání.

Na základě výzvy bylo podáno celkem 67 žádostí brněnských sportovních organizací na podporu vrcholového sportu pro rok 2020. Organizace k žádosti dokládaly například podklady prokazující úroveň sportovní výkonnosti a dosažených výsledků, informace o propagaci v tisku nebo divácké návštěvnosti. Dále žadatelé dokládali finanční plán nákladů spojených s přípravou a účastí na soutěžích vrcholových sportovců.

„Ve srovnání s minulým rokem město navyšuje podporu klubům o 1 750 000 korun na 67 500 000 korun. Finance mohou kluby použít například na částečné pokrytí platů členů realizačního týmu, na masérské služby, služby psychologa a fyzioterapeuta, na pronájem sportovišť, cestovné, zdravotní péči a také na stravu, ubytování, materiální vybavení nebo zajištění utkání,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.