Přeskočit na obsah

Brno podpoří spolupráci místních firem i jejich vstup na zahraniční trhy

17. dubna 2020
Rada města Brna odsouhlasila zapojení města do projektů Regionální hospodářské komory Brno, které reagují na aktuální stav v souvislosti s COVID-19 a očekávaným propadem ekonomiky v dalších měsících. Město podpoří vznik virtuální kooperační platformy Kontakt-Kontrakt a tzv. certifikační vouchery usnadňující vstup místních podniků na zahraniční trhy.

Podpořit firmy, aby se vzájemně propojovaly a zvýšily tak svoji soběstačnost v rámci kraje, považuji v této době za velmi důležité. Současná situace významně narušila funkční odběratelsko-dodavatelské vztahy a firmy, které byly z velké části napojeny na zahraniční trh, tak ztrácí odbyt nebo významné dodavatele. Dále je velmi důležité, abychom se již nyní připravili na restart zahraničního obchodu a pomohli našim malým a středním podnikům se na tyto trhy vracet,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.   

Virtuální platforma Kontakt-Kontrakt navazuje na existující velmi úspěšnou kooperační platformu využívanou každoročně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, na jejímž základě dochází k přímému propojování firem a organizaci schůzek. Vznikne tak nový nástroj kontinuálního virtuálního tržiště určeného pro všechny OSVČ, malé a střední podniky v regionu, který bude dále doplněn o asistenční služby poskytované Regionální hospodářskou komorou Brno. Využití platformy bude zdarma.

Rozhodli jsme se také pomoci podnikům z regionů se vstupem na zahraniční trhy. Podpořili jsme proto tzv. certifikační vouchery. Jednou z významných překážek, se kterou se české firmy při uvádění svých výrobků na zahraniční trh totiž potýkají, je nutnost doložení certifikátu od akreditované zkušebny potvrzující, že produkt splňuje všechny požadavky na tento druh výrobku kladené technickými či jinými normami. Tímto krokem jim proces usnadníme,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Cílem projektu je tak podpořit malé a střední podniky v Brně a Jihomoravském kraji působící v oborech s vysokou přidanou hodnotou.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.

V Brně začne jezdit nová bezplatná okružní linka pro návštěvníky Riviéry

Od čtvrtka 1. června 2023 začnou jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná.