Přeskočit na obsah

Brno podpoří projekty v oblasti zdravotnických služeb a rodinné politiky částkou téměř pět milionů korun

10. března 2021

Město rozdělí dotace organizacím, které provozují aktivity ve zdravotnických službách, dále v oblasti podpory rodinné politiky, neformální péče a také na prevenci domácího násilí.

„Cílem je podpořit aktivity organizací, které se věnují prospěšným činnostem. Celkem bylo podáno 129 žádostí o dotace. Komise z nich vybrala 101 projektů, které si rozdělí částku 4 742 900 korun,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

"Město poskytne dotace ve výši 3 722 900 korun na podporu rodinné politiky, 390 000 korun na zdravotnické služby, 330 000 korun na prevenci domácího násilí a na neformální pečující 300 000 korun,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Finanční prostředky jsou navrženy například pro organizace: Diecézní charita Brno, Liga vozíčkářů, Ateliér dušetvorby Kvark, Slezská diakonie – Úsek Brno, Dobrovolnické centrum Motýlek, Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením, spolky Klára pomáhá, Modrá beruška a Janus, dále Moravskoslezský kruh, Mendelova univerzita v Brně, Hospic sv. Alžběty, Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky a také neziskové organizace Magdalenium, Bílý kruh bezpečí a Persefona a řadu dalších.

Podporu získají projekty nabízející služby v celém regionu. „Jde například o pomoc nevyléčitelně a duševně nemocným, dobrovolnickou, rehabilitační a edukační službu nebo prevenci násilí v rodinách či podporu rodin a aktivního stárnutí,“ doplnil Petr Hladík.

Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.