Přeskočit na obsah

Brno podpoří platformu věnující se umělé inteligenci

01. září 2021
Radní dnes doporučili zastupitelům schválit dotaci ve výši 165 tisíc korun Jihomoravskému inovačnímu centru na podporu platformy Brno.AI. Ta se věnuje tématu umělé inteligence (AI – artificial inteligence – umělá inteligence).

Aktivita platformy Brno.AI byla zahájena v roce 2020 s finanční podporou z projektu Smart Akcelerátor II, jejímž nositelem byl Jihomoravský kraj. V rámci projektu se uskutečnily dvě zahajovací networkingové akce, do kterých se zapojilo přes 200 účastníků včetně zástupců samospráv. Realizace platformy Brno.AI přispívá k naplnění cílů Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje 2021–2027.

„Platforma Brno.AI je otevřenou komunitou věnující se tématu umělé inteligence. Hlavním úkolem této platformy je obecně podpora výzkumu, vývoje a aplikace umělé inteligence v Brně a Jihomoravském kraji. Konkrétními cíli jsou nejen vytvoření a podpora ekosystému, vzdělávání a publicity, ale i propojování jednotlivých subjektů a aplikace AI v dalších doménách,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Zástupci statutárního města Brna jsou tak zapojeni ve dvanáctičlenném poradním sboru složeném ze zástupců samosprávy, vysokých škol, komerčních firem i nezávislých subjektů (Jihomoravské inovační
centrum, platforma Machine Learning Meetups) i redakční radě Brno.AI. Do různých aktivit Brno.AI se do současnosti zapojilo přes 500 osob, do mapování ekosystému přes 50 firem (z cca 80 relevantních), platforma je už nyní partnerem významných konferencí (např. Interspeech 2021, CyberSec&AI 2021).

„V následujících letech se předpokládá další rozvoj platformy především v oblasti networkingu, vzdělávání a motivace dětí a mládeže. Díky projektu DT4Regions se počítá také s intenzivnějším zapojením Brna, například do mezinárodního projektu 9 zemí zaměřeného na využití AI a BigData ve veřejné správě. Součástí činnosti platformy je i marketingová podpora inovativního regionu,“ dodal Tomáš Koláčný.

Požadovaná výše dotace činí 165.000 Kč a představuje tak šestinu rozpočtu pro zbytek roku 2021; ten činí
1 000 000 Kč. Na financování se dále podílí Jihomoravský kraj (další šestinou), zbytek MU a VUT i partnerské firmy platformy a dotační projekty.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.