Přeskočit na obsah

Brno podpoří mladé sportovce a přispěje na aktivní trávení volného času

06. června 2017 1 minuta čtení
(fpo) - Na červnovém zastupitelstvu dojde ke schvalování dalších dotací na podporu mládežnického sportu, volnočasových aktivit, pořádání sportovních akcí a Nadačnímu fondu regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje.

„Rada města Brna na dnešním zasedání doporučila zastupitelstvu ke schválení dotace převyšujících 54 milionů korun pro brněnské sportovní spolky a na podporu talentované mládeže. Dále také doporučila schválit dotaci 1,7 milionu korun na jihomoravskou fotbalovou akademii, která vznikla v loňském roce v Brně,“ komentoval radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý. 

Brněnské sportovní kluby si na základě veřejné výzvy podaly žádosti o dotace týkající se podpory mládežnického sportu, z nichž 67 bylo v kolektivních sportech a 79 v individuálních sportech.

Mládežnická základna čítá 12 361 sportovců.

Pro kolektivní sporty tak bylo vyčleněno 39 milionů korun a pro individuální sporty necelých 10,8 milionů korun. Peníze budou použity na zabezpečení celoročních tréninků a soutěží.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.