Brno podpoří mladé sportovce a přispěje na aktivní trávení volného času

  • 06. června 2017
  • 1 minuta čtení
(fpo) - Na červnovém zastupitelstvu dojde ke schvalování dalších dotací na podporu mládežnického sportu, volnočasových aktivit, pořádání sportovních akcí a Nadačnímu fondu regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje.

„Rada města Brna na dnešním zasedání doporučila zastupitelstvu ke schválení dotace převyšujících 54 milionů korun pro brněnské sportovní spolky a na podporu talentované mládeže. Dále také doporučila schválit dotaci 1,7 milionu korun na jihomoravskou fotbalovou akademii, která vznikla v loňském roce v Brně,“ komentoval radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý. 

Brněnské sportovní kluby si na základě veřejné výzvy podaly žádosti o dotace týkající se podpory mládežnického sportu, z nichž 67 bylo v kolektivních sportech a 79 v individuálních sportech.

Mládežnická základna čítá 12 361 sportovců.

Pro kolektivní sporty tak bylo vyčleněno 39 milionů korun a pro individuální sporty necelých 10,8 milionů korun. Peníze budou použity na zabezpečení celoročních tréninků a soutěží.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít