Přeskočit na obsah

Brno podpoří hokejovou akademii

16. února 2022

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit Memorandum o spolupráci mezi Českým svazem ledního hokeje, spolkem KOMETA GROUP, Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem. Jeho cílem je prosazovat společné zájmy v oblasti podpory talentované mládeže Komety, a to v rámci projektu Akademie Českého hokeje.

„Podpora je zaměřená na projekt Akademie Českého hokeje, jehož nositelem je Český svaz ledního hokeje. Pro udělení statusu Akademie Českého hokeje musí kluby splnit náročná kritéria týkající se zázemí mládežnických týmů, kvalitního stravování, partnerské střední školy, partnerského evropského klubu a podobně. Kometa je dlouhodobě součástí projektu a její práce s mládeží je výborně hodnocená. Chceme, aby tato příjemná tendence pokračovala a aby v Brně i nadále vyrůstali špičkoví hokejisté,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

„Finanční podpora města bude realizována prostřednictvím dotace spolku KOMETA GROUP, a to maximálně do výše 2,5 mil. Kč ročně. Bude sloužit na úhradu nákladů spojených s pronájmem sportovišť, např. hokejové haly nebo tělocvičny. Hokej patří mezi hlavní sportovní odvětví, které město strategicky podporuje. Podobné memorandum funguje také v rámci podpory fotbalové akademie. Věřím, že tento krok povede k vytvoření moderní hokejové akademie, jež bude fungovat za podpory svazu, města a kraje,“ dodal první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Akademie Českého hokeje si klade za cíl vytvářet co nejlepší podmínky pro rozvoj hokejových schopností mladých hráčů v návaznosti na středoškolské studium. Dalším cílem je budování zdravých návyků hokejistů, co se týká nejen tréninku a stravy, ale také třeba přístupu ke škole. Právě toho si cením nejvíce, že projekt propojuje hokejový život s tím reálným a připravuje mládež na budoucnost nejen na ledě, ale i mimo něj,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Po výsledcích na olympiádě to vidíme ještě víc než předtím, že český hokej potřebuje podporu mladých talentů. Proto chceme poskytnout až dva miliony korun ročně na skloubení špičkového tréninku a kvalitního studia. Zkušenosti ze světa ukazují, že jedno bez druhého nemá smysl. Připojení k memorandu kraj potvrdí na čtvrtečním jednání zastupitelstva," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Konkrétní výše podpory bude vycházet z finančních možností města Brna a potřeb spolku KOMETA GROUP.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.