Přeskočit na obsah

Brno podpoří hokejovou akademii

16. února 2022
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit Memorandum o spolupráci mezi Českým svazem ledního hokeje, spolkem KOMETA GROUP, Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem. Jeho cílem je prosazovat společné zájmy v oblasti podpory talentované mládeže Komety, a to v rámci projektu Akademie Českého hokeje.

„Podpora je zaměřená na projekt Akademie Českého hokeje, jehož nositelem je Český svaz ledního hokeje. Pro udělení statusu Akademie Českého hokeje musí kluby splnit náročná kritéria týkající se zázemí mládežnických týmů, kvalitního stravování, partnerské střední školy, partnerského evropského klubu a podobně. Kometa je dlouhodobě součástí projektu a její práce s mládeží je výborně hodnocená. Chceme, aby tato příjemná tendence pokračovala a aby v Brně i nadále vyrůstali špičkoví hokejisté,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

„Finanční podpora města bude realizována prostřednictvím dotace spolku KOMETA GROUP, a to maximálně do výše 2,5 mil. Kč ročně. Bude sloužit na úhradu nákladů spojených s pronájmem sportovišť, např. hokejové haly nebo tělocvičny. Hokej patří mezi hlavní sportovní odvětví, které město strategicky podporuje. Podobné memorandum funguje také v rámci podpory fotbalové akademie. Věřím, že tento krok povede k vytvoření moderní hokejové akademie, jež bude fungovat za podpory svazu, města a kraje,“ dodal první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Akademie Českého hokeje si klade za cíl vytvářet co nejlepší podmínky pro rozvoj hokejových schopností mladých hráčů v návaznosti na středoškolské studium. Dalším cílem je budování zdravých návyků hokejistů, co se týká nejen tréninku a stravy, ale také třeba přístupu ke škole. Právě toho si cením nejvíce, že projekt propojuje hokejový život s tím reálným a připravuje mládež na budoucnost nejen na ledě, ale i mimo něj,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Po výsledcích na olympiádě to vidíme ještě víc než předtím, že český hokej potřebuje podporu mladých talentů. Proto chceme poskytnout až dva miliony korun ročně na skloubení špičkového tréninku a kvalitního studia. Zkušenosti ze světa ukazují, že jedno bez druhého nemá smysl. Připojení k memorandu kraj potvrdí na čtvrtečním jednání zastupitelstva," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Konkrétní výše podpory bude vycházet z finančních možností města Brna a potřeb spolku KOMETA GROUP.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.