Přeskočit na obsah

Brno podpoří fungování VIDA! Science centra v roce 2021

25. listopadu 2020

Brněnští radní schválili finanční podporu populárně vědeckému parku VIDA! science centrum. Fungování této instituce v příštím roce podpoří částkou 16 milionů korun.

Statutární město Brno je od roku 2014, kdy VIDA! science centrum vzniklo, subjektem, který populárně věděcký park nejen pro děti spolufinancuje.

„Brno dokáže ocenit, že Jihomoravský kraj na území našeho města zřizuje tak uznávanou instituci, jakou je VIDA! science centrum, které nabízí program pro všechny věkové kategorie, a u dětí rozvíjí talent a zájem o přírodovědné a technické obory. VIDA! také přispívá k obrazu města Brna jakožto středoevropského centra vědy a výzkumu. Přestože jsou momentálně dveře centra zavřené kvůli koronavirové pandemii, jako vedení města vnímáme popularizaci vědy jako jednu z priorit významnou především pro budoucnost, a proto považujeme za důležité zachovat kofinancování, aby se VIDA! centrum mohlo vrátit do plného provozu hned, jakmile to situace dovolí,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

I nyní, kdy je Vida! z důvodu vládních nařízení pro veřejnost zavřené, se podílí ve spolupráci s Centrem Lipka (školským zařízením pro environmentální vzdělávání) na aktivitách zaměřených na děti těch, kteří pracující v první linii (KHS, ZZS, zdravotníci, policie, hasiči...).

Jihomoravský kraj vybudoval moderní interaktivní centrum popularizace vědy VIDA! science centrum v rámci projektu „Moravian Science Centre Brno“ spolufinancovaného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Centrum bylo otevřeno v prosinci 2014 a jeho provozovatelem je Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.