Přeskočit na obsah

Brno podpoří fungování VIDA! Science centra v roce 2021

25. listopadu 2020
Brněnští radní schválili finanční podporu populárně vědeckému parku VIDA! science centrum. Fungování této instituce v příštím roce podpoří částkou 16 milionů korun.

Statutární město Brno je od roku 2014, kdy VIDA! science centrum vzniklo, subjektem, který populárně věděcký park nejen pro děti spolufinancuje.

„Brno dokáže ocenit, že Jihomoravský kraj na území našeho města zřizuje tak uznávanou instituci, jakou je VIDA! science centrum, které nabízí program pro všechny věkové kategorie, a u dětí rozvíjí talent a zájem o přírodovědné a technické obory. VIDA! také přispívá k obrazu města Brna jakožto středoevropského centra vědy a výzkumu. Přestože jsou momentálně dveře centra zavřené kvůli koronavirové pandemii, jako vedení města vnímáme popularizaci vědy jako jednu z priorit významnou především pro budoucnost, a proto považujeme za důležité zachovat kofinancování, aby se VIDA! centrum mohlo vrátit do plného provozu hned, jakmile to situace dovolí,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

I nyní, kdy je Vida! z důvodu vládních nařízení pro veřejnost zavřené, se podílí ve spolupráci s Centrem Lipka (školským zařízením pro environmentální vzdělávání) na aktivitách zaměřených na děti těch, kteří pracující v první linii (KHS, ZZS, zdravotníci, policie, hasiči...).

Jihomoravský kraj vybudoval moderní interaktivní centrum popularizace vědy VIDA! science centrum v rámci projektu „Moravian Science Centre Brno“ spolufinancovaného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Centrum bylo otevřeno v prosinci 2014 a jeho provozovatelem je Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.