Brno podpoří festival EKOFILM

  • 01. června 2022
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit individuální neinvestiční dotaci společnosti EkoInkubátor ve výši 450 000 korun na organizaci 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM.

EKOFILM je kulturní, vzdělávací a společenská akce mezinárodního významu. Letošní ročník se uskuteční 12.–15. října a jeho podtitul zní Klima. Festival se v Brně koná od roku 2015. Program se bude odehrávat na náměstí Svobody a na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, případně v sále Společenského centra ÚMČ Brno-střed. Srdcem festivalu bude kino Scala, kde se budou promítat soutěžní snímky a proběhnou zde i diskuse s tvůrci. Vstup je zdarma. 

„EKOFILM má vynikající reputaci a každoročně ho navštěvuje víc než 5 000 filmových fanoušků. Navíc plní důležitou společenskou funkci v podobě environmentálního vzdělávání. Proto jej město podporuje částkou 450 000 korun, která činí cca 12 % z celkových nákladů,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

V rámci soutěžní části EKOFILM představuje 25 snímků z celého světa, které soutěží ve třech kategoriích (Krásy přírody, Středoevropské filmy, Krátké filmy). Vítěze vybírá porota složená z českých i zahraničních osobností.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy