Přeskočit na obsah

Brno podpoří festival EKOFILM

01. června 2022
Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit individuální neinvestiční dotaci společnosti EkoInkubátor ve výši 450 000 korun na organizaci 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM.

EKOFILM je kulturní, vzdělávací a společenská akce mezinárodního významu. Letošní ročník se uskuteční 12.–15. října a jeho podtitul zní Klima. Festival se v Brně koná od roku 2015. Program se bude odehrávat na náměstí Svobody a na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, případně v sále Společenského centra ÚMČ Brno-střed. Srdcem festivalu bude kino Scala, kde se budou promítat soutěžní snímky a proběhnou zde i diskuse s tvůrci. Vstup je zdarma. 

„EKOFILM má vynikající reputaci a každoročně ho navštěvuje víc než 5 000 filmových fanoušků. Navíc plní důležitou společenskou funkci v podobě environmentálního vzdělávání. Proto jej město podporuje částkou 450 000 korun, která činí cca 12 % z celkových nákladů,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

V rámci soutěžní části EKOFILM představuje 25 snímků z celého světa, které soutěží ve třech kategoriích (Krásy přírody, Středoevropské filmy, Krátké filmy). Vítěze vybírá porota složená z českých i zahraničních osobností.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.