Přeskočit na obsah

Brno podpoří festival EKOFILM

01. června 2022

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit individuální neinvestiční dotaci společnosti EkoInkubátor ve výši 450 000 korun na organizaci 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM.

EKOFILM je kulturní, vzdělávací a společenská akce mezinárodního významu. Letošní ročník se uskuteční 12.–15. října a jeho podtitul zní Klima. Festival se v Brně koná od roku 2015. Program se bude odehrávat na náměstí Svobody a na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, případně v sále Společenského centra ÚMČ Brno-střed. Srdcem festivalu bude kino Scala, kde se budou promítat soutěžní snímky a proběhnou zde i diskuse s tvůrci. Vstup je zdarma. 

„EKOFILM má vynikající reputaci a každoročně ho navštěvuje víc než 5 000 filmových fanoušků. Navíc plní důležitou společenskou funkci v podobě environmentálního vzdělávání. Proto jej město podporuje částkou 450 000 korun, která činí cca 12 % z celkových nákladů,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

V rámci soutěžní části EKOFILM představuje 25 snímků z celého světa, které soutěží ve třech kategoriích (Krásy přírody, Středoevropské filmy, Krátké filmy). Vítěze vybírá porota složená z českých i zahraničních osobností.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.