Přeskočit na obsah

Brno plánuje výstavbu nové mateřské školy na Kamenném vrchu

26. ledna 2022

V brněnské městské části Nový Lískovec bude nová trojtřídní školka. Budova pro 75 dětí vznikne nad ulicí Petra Křivky.

Svým umístění byla vybrána jako nejvíce vhodná lokalita nad ulicí Petra Křivky, kde se připravuje i výstavba 700 nových družstevních bytů. „V lokalitě připravujeme masivní výstavbu dostupného družstevního bydlení, kdy město založí družstvo, které bude stavět za nákladové ceny, tedy výrazně levněji než na komerčním trhu. V první etapě má být postaveno 350 bytů. Nyní se vypořádávají poslední připomínky k projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí, kolaudaci plánujeme v roce 2025,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

„Díky výstavbě bytů tak na Kamenném vrchu přibude 1800 obyvatel, mezi nimiž budou převážně mladé rodiny, což v této lokalitě vyžaduje i navýšení kapacit v oblasti předškolního vzdělávání odpovídající třem třídám,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Celkové náklady na vybudování nové mateřské školy jsou odhadovány na 44 milionů. „Ty zahrnují maximálně dvoupodlažní objekt, v němž najde potřebné zázemí 75 dětí, vedení školy a pedagogický i nepedagogický personál. Součástí je samozřejmě i školní kuchyně s kapacitou 100 obědů, dále oplocená zahrada a počítá se i s parkovištěm,“ popsal první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Chceme započít s výstavbou tak, aby mateřská škola byla také hotová do roku 2025, na kdy je plánována i kolaudace první etapy výstavby družstevních bytů,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.