Přeskočit na obsah

Brno plánuje nadále spolupracovat s krajem na provozování VIDA! science centra

27. listopadu 2019

Představitelé Brna chtějí na základě žádosti navázat a prodloužit dosavadní spolupráci s krajem ve financování VIDA! science centra. O další finanční součinnost požádal Brno provozovatel zábavního a popularizačního vědeckého parku Jihomoravský kraj. Radní dnes doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit dotaci ve výši 17 milionů korun na provoz VIDA! science centra na rok 2020.

Jihomoravský kraj vybudoval moderní interaktivní centrum popularizace vědy VIDA! science centrum. Od roku 2014 jej provozuje příspěvková organizace JMK Moravian Science Centre Brno. Město Brno se od počátku významně podílí na přípravě a podobě VIDA! science centra, v roce 2014 zastupitelé schválili smlouvu o dotaci na financování jeho provozu. Platnost této smlouvy o spolupráci vyprší koncem listopadu.  

„Rozhodně chceme pokračovat ve spolupráci s krajem na provozu VIDA! science centra. Je to skvělý a úspěšný projekt, který svým unikátním programem spojuje, baví a vzdělává různé generace návštěvníků. V prvních pěti letech fungování VIDA! science centra město podpořilo projekt částkou 70 milionů korun. Obnos financí pro následující rok fungování centra zohledňuje dynamický růst platů, proto je vyšší,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.  

O tomto kofinancování ve výši více než 17 milionů korun rozhodnou v prosinci zastupitelé. Prostředky jsou určené na obnovu stálé expozice, platy zaměstnanců a provoz.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.