Přeskočit na obsah

Brno plánuje investice do školských zařízení na příští rok

03. listopadu 2021

Brněnští radní plánují v příštím roce investovat do škol a školských zařízení 200 975 000 korun. Celkovou výši navrhnutých finančních prostředků musí ještě schválit zastupitelé na jednání, které proběhne 9. listopadu.

V příštím roce jsou v plánu jak nezbytné opravy, tak i větší investiční akce. „Z větších investičních akcí plánujeme například celkovou rekonstrukci bazénu na ZŠ Herčíkova, na niž Brno přispěje 20 milionů korun. Také je nutné provést statické zajištění a rekonstrukci varny a vnitřních rozvodů v MŠ Loosova, kde město zaplatí 19 milionů korun, za rekonstrukci a modernizaci školní kuchyně a hlavních rozvodů vody na ZŠ a MŠ Pastviny uhradíme 15 milionů korun, za havarijní opravu střechy ZŠ Filipínského město zaplatí 12 milionů korun a dalších 5 milionů korun na opravu fasády, za odstranění havarijního stavu krovu a stropu MŠ Šimáčkova uhradí město částku 10 milionů korun. Také začne výstavba nové tělocvičny a šaten na ZŠ a MŠ Brno-Chrlice, do niž město investuje 8 milionů korun v roce 2022. Další dofinancování pak proběhne v roce 2023. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Celkem je plánováno 7 oprav a 34 investičních akcí. „Cílem je provést především havarijní opravy, ale neopomínáme ani investiční akce, díky nimž se zlepší podmínky dětí a žáků v mateřských a základních školách. Na nutné opravy uvolní město celkem 12 865 000 korun a na investice 188 110 000 korun,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.