Přeskočit na obsah

Brno plánuje investice do školských zařízení na příští rok

03. listopadu 2021
Brněnští radní plánují v příštím roce investovat do škol a školských zařízení 200 975 000 korun. Celkovou výši navrhnutých finančních prostředků musí ještě schválit zastupitelé na jednání, které proběhne 9. listopadu.

V příštím roce jsou v plánu jak nezbytné opravy, tak i větší investiční akce. „Z větších investičních akcí plánujeme například celkovou rekonstrukci bazénu na ZŠ Herčíkova, na niž Brno přispěje 20 milionů korun. Také je nutné provést statické zajištění a rekonstrukci varny a vnitřních rozvodů v MŠ Loosova, kde město zaplatí 19 milionů korun, za rekonstrukci a modernizaci školní kuchyně a hlavních rozvodů vody na ZŠ a MŠ Pastviny uhradíme 15 milionů korun, za havarijní opravu střechy ZŠ Filipínského město zaplatí 12 milionů korun a dalších 5 milionů korun na opravu fasády, za odstranění havarijního stavu krovu a stropu MŠ Šimáčkova uhradí město částku 10 milionů korun. Také začne výstavba nové tělocvičny a šaten na ZŠ a MŠ Brno-Chrlice, do niž město investuje 8 milionů korun v roce 2022. Další dofinancování pak proběhne v roce 2023. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Celkem je plánováno 7 oprav a 34 investičních akcí. „Cílem je provést především havarijní opravy, ale neopomínáme ani investiční akce, díky nimž se zlepší podmínky dětí a žáků v mateřských a základních školách. Na nutné opravy uvolní město celkem 12 865 000 korun a na investice 188 110 000 korun,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.