Brno oslaví sto let Československa univerzitním hokejem

  • 24. září 2018
  • 2 minuty čtení
(gak) - Stoleté výročí založení Československa si studenti v brně připomenou hokejem. Město bude ve čtvrtek 27. září hostit hokejový Česko-slovenský univerzitní souboj. Ve speciálním utkání proti sobě nastoupí celky české HC Masaryk University a slovenských Gladiators Trenčín. Půjde o soutěžní kolo Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), v níž oba týmy působí. Začátek utkání je v 18 hodin v DRFG areně, zápas doplní bohatý doprovodný program včetně autogramiády známých hokejistů.

Zájemci mohou získat vstupenky již nyní prostřednictvím sítě Ticketportal a také na hlavní pokladně DRFG areny. Cena vstupenek odráží výročí vzniku Československa – 100 korun. V ceně je zdarma nápoj a párek.

Myšlenka univerzitního hokejového utkání má v Brně letitou tradici, v minulosti se tu střetávaly týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Tentokrát půjde o výjimečnou událost. U příležitosti oslav 100 let Československa se v rámci soutěžního utkání EUHL utká tým HC Masaryk University, zastupující brněnskou Masarykovu univerzitu, s trenčínskými Gladiators, kteří reprezentují Univerzitu Alexandera Dubčeka a Vysokou školu managementu v Trenčíně. Řídícím orgánem soutěže je Evropská univerzitní hokejová asociace (EUHA), jejíž snahou je spojení vzdělání se sportem a vytvoření co nejlepších podmínek pro studenty – sportovce.

V doprovodném programu se mohou návštěvníci těšit na autogramiádu hokejistů Komety a legend československého hokeje. Od 16:30 se budou v DRFG areně podepisovat Milan Hnilička, Petr Nedvěd, Dárius Rusnák, Josef Černý, František Mašlaň, Zdeněk Kepák, Vladimír Nadrchal, Jaromír Meixner a Lubomír Sekeráš.

Připravena bude také výstava artefaktů z hokejové síně slávy. Fanoušci si tak mohou znovu připomenout bohatou společnou historii obou národů, která na sportovním poli slavila nespočet úspěchů. Na místě tak zhlédnou originál poháru pro mistry světa z let 2001 a 1999, dres Martina Procházky, v němž reprezentoval na olympiádě v Naganu, část výstroje Jaromíra Jágra a další. 

„Jsem moc rád, že má univerzitní hokej pořád své místo i v Brně, které je studentským městem. Amatérský a mládežnický sport, který se hraje pro zábavu a radost z pohybu, je mi velice sympatický a EUHL tuto myšlenku beze zbytku naplňuje. Tato akce navíc symbolicky propojí Českou a Slovenskou republiku, dvě hokejové země, při příležitosti stého výročí vzniku Československa,“ sdělil Petr Vokřál, primátor města Brna.

Harmonogram akce
16:00 – Otevření DRFG areny
16:30 – Autogramiáda hokejistů Komety Brno a legend československého hokeje na vnitřním ochozu haly za tribunami A a B
18:00 – Začátek utkání


Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít