Brno oslaví 372. výročí obrany před švédským vojskem

  • 09. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) - Brno o víkendu oslaví 372. výročí úspěšné obrany Brna před švédským vojskem. Akce vyvrcholí v sobotu na Kraví hoře.

Celý program je na www.denbrna.cz.

Tipy na akce oslav Dne Brna

Čtvrtek
Prolog zajistí na Špilberku francouzský historik Phillipe Marty s přednáškou Mládí Raduita de Souches.

Pátek
Mezi 16 a 21 hodinou bude na Kraví hoře dobový jarmark, vystoupení dvou skupin historického šermu a od 20 hodin koncert kapely Lucrecia Borgia.
V centru města bude akce Černá koule pro Torstenssona, což je název tematických prohlídek a šermířského vstoupení v Labyrintu pod Zelným trhem. První skupina se na trasu vydá v 19 hodin a další budou následovat v půlhodinových intervalech až do půl desáté.
V 19 hodin vyrazí od katedrály sv. Petra a Pavla průvod se světly, jehož součástí bude položení věnců na památku padlých obránců Brna. Pozdravy u katedrály přednese také brněnský biskup Vojtěch Cikrle a primátor Petr Vokřál.
K večerním komentovaným prohlídkám zve i Kapucínská hrobka.Sobota
Program začne v 11 hodin uctěním památky Radouita de Souches u jeho náhrobku v kostele sv. Jakuba. Poté historická vojska se z náměstí Svobody vydají na Kraví horu, kde bude pokračovat dobový jarmark. Bude tam vojenský polní tábor, vystoupí šermíři a kejklíři.
V 18 hodin začne ukázka bitvy, podtrhující obranu města v roce 1645.

Den Brna ukončí slavnostní ohňostroj nazvaný Ohnivé nebe nad Brnem.

Den Brna pořádá TIC BRNO ve spolupráci se Společností 1645 a Biskupstvím brněnským.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít