Přeskočit na obsah

Brno opraví školská zařízení za téměř 72 milionů korun

13. ledna 2021

V letošním roce proběhne rekonstrukce MŠ Štouračova, ZŠ Heyrovského a ZŠ Hamry. Předpokládané celkové náklady prací na čtyřech školních budovách vyjdou na 71.760.000,- Kč.

„Naším cílem je, aby se zvýšil komfort budov pro jejich uživatele, a především abychom zajistili úsporu energie. To je směr, kterým chceme jít, tedy zlepšovat životní prostředí a celkovou úroveň života ve městě,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

MŠ Štouračova
Technologie současné kotelny je převážně původní a dožilá. Dojde k výměně starých plynových kotlů za kondenzační plynové kotle, výměně technologického zařízení umístěného v nové místnosti včetně potrubních rozvodů.
Předpokládané celkové náklady: 3.019.000 Kč vč. DPH
Dotace je odhadována na 482.000,- Kč. MČ Brno-Bystrc se bude podílet na dofinancování nákladů ve výši 1.050.000,- Kč.


ZŠ Heyrovského
Kotelna slouží jako zdroj tepla pro ústřední topení, pro ohřev vzduchotechniky v kuchyni a pro ohřev teplé vody. Oprava kotelny a výměna otopné soustavy je navržena na základě nízké účinnosti stávajících kotlů a zhoršeného technického stavu zařízení, které je na konci životnosti. Rekonstrukce zahrnuje výměnu starých plynových kotlů za kondenzační plynové kotle a kogenerační jednotku ve stávající kotelně, výměnu technologického zařízení kotelny a výměnu otopné soustavy.
Předpokládané celkové náklady: 9.679.000,- Kč vč. DPH
Dotace je odhadována na 2.800.000,- Kč. MČ Brno-Bystrc se bude podílet na dofinancování nákladů ve výši 3.300.000,- Kč.


ZŠ Hamry
V obou budovách základní školy (při ulici Hamry i při ulici Obřanská) dojde k zateplení obvodového pláště i střechy a výměně oken. Ve starším objektu Hamry navíc bude zavedena vzduchotechnika se zpětným získáváním tepla a provedena kompletní rekonstrukce topení a kanalizace.
Předpokládané celkové náklady stavebních úprav: 54.332.000,- Kč vč. DPH
Dotace je odhadována na 8.173.000,- Kč. MČ Brno – Maloměřice a Obřany se bude podílet na dofinancování nákladů ve výši 8.000.000,- Kč.
Předpokládané celkové náklady vzduchotechniky: 4.730.000,- Kč vč. DPH
Dotace je odhadována na 3.311.000,- Kč.




„Výuka ve všech budovách během probíhajících prací by měla být narušena minimálně, a to i v případě, že by se školy v souvislosti s aktuální epidemickou situací opět otevřely,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz



Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.