Přeskočit na obsah

Brno opanuje temperamentní Brasil Fest. Na Nové radnici zavlaje při té příležitosti brazilská vlajka a návštěvou ji poctí brazilská delegace

26. července 2021

Atmosféru, kterou je možné zažít jen v Riu nebo v Brně, vnese do města od pátku 30. července do neděle 1. srpna mezinárodní hudební a taneční festival Brasil Fest Brno 2021. Jeho druhý ročník se uskuteční za přítomnosti brazilského rady – vyslance v České republice Albina Ernesta Poliho Juniora a brazilského velvyslance ve Slovenské republice Eduarda Ricarda Gradiloneho Neta, kteří budou oficiálně přijati vedením města na Nové radnici, kde bude po celou dobu festivalu vyvěšena také brazilská vlajka. S jejím vyvěšením v termínu od 30. 7. do 2. 8. 2021 souhlasili také brněnští radní.

Prvotřídní umělce přímo z Brazílie, exotiku, temperament i vůně a chutě Latinské Ameriky, karneval v ulicích centra Brna, párty a workshopy přinese Brňanům a návštěvníkům města druhý ročník Brasil Festu. Ozdobí ho také přítomnost rady – vyslance Brazilské federativní republiky v České republice a velvyslance ve Slovenské republice Albina Ernesta Poliho Juniora a Eduarda Ricarda Gradiloneho Neta. Důvodem jejich návštěvy je mimo jiné i to, že na Brasil Festu vystoupí převážně umělci žijící v regionu střední Evropy. Oba pány přijme v pátek 30. 7. na Nové radnici radní pro kulturu Marek Fišer. Společně s vedením města se pak zástupci ambasád v tentýž den zúčastní slavnostního zahájení festivalu na letní scéně hradu Špilberku, kde vystoupí světově uznávaný brazilský kytarista Yamandu Costa.

„První ročník festivalu loni navštívilo 4000 lidí a setkal se s velkým ohlasem a úspěchem, proto letos město jeho druhý ročník podpořilo dotací 250 tisíc korun. Věřím, že se z něj postupně stane další tradiční a vyhledávaná brněnská letní akce. Těší mě, že se o radost z úspěšného festivalu mohu podělit také se vzácnými hosty – zástupci ambasád Brazílie. Sdílení zkušeností a informací ze všech myslitelných oblastí, vzděláním a kulturou počínaje a obchodními vztahy konče, na mezinárodní úrovni rozhoduje v dnešním světě o úspěchu.  I díky takovým akcím, jako je Brasil Fest, se lépe poznáme a utužíme i obohatíme tak naše dobré vztahy,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Více informací o festivalu na www.brasilfestbrno.cz.

Tiskové středisko MMB  
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.