Přeskočit na obsah

Brno odmění ředitele školských zařízení, která pečovala o děti v době pandemie

26. května 2021

Brněnští radní na dnešním jednání schválili částku 110 000 korun, která bude rozdělena na mimořádné odměny ředitelům školských zařízení, v nichž byla během pandemie covid-19 zajišťována nezbytná péče o děti ve věku od 2 do 10 let.

Pro děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb nebo orgánů ochrany veřejného zdraví byla během covidového období zajištěna nezbytná péče v Mateřské škole Vážka na Rybnické ulici, v Mateřské škole Na osadě v ulici Koperníkova 6, dále pak na Základní a mateřské škole Merhautova 37 nebo Vedlejší 10 a také na Základní škole Svážná 9.

„Chtěla bych moc poděkovat ředitelkám i ředitelům škol za jejich profesionální přístup a vysoké pracovní nasazení. Školy pod jejich vedením dokázaly zabezpečit jak distanční výuku žáků, tak i splnit veškeré další povinnosti spojené s péčí o děti, a to i ty nejmenší, v době, kdy jejich rodiče pomáhali v tzv. první linii městu zvládnout pandemii. Odvedli perfektní práci a odměny si bezpochyby zaslouží,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.