Přeskočit na obsah

Brno odmění ředitele školských zařízení, která pečovala o děti v době pandemie

26. května 2021
Brněnští radní na dnešním jednání schválili částku 110 000 korun, která bude rozdělena na mimořádné odměny ředitelům školských zařízení, v nichž byla během pandemie covid-19 zajišťována nezbytná péče o děti ve věku od 2 do 10 let.

Pro děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb nebo orgánů ochrany veřejného zdraví byla během covidového období zajištěna nezbytná péče v Mateřské škole Vážka na Rybnické ulici, v Mateřské škole Na osadě v ulici Koperníkova 6, dále pak na Základní a mateřské škole Merhautova 37 nebo Vedlejší 10 a také na Základní škole Svážná 9.

„Chtěla bych moc poděkovat ředitelkám i ředitelům škol za jejich profesionální přístup a vysoké pracovní nasazení. Školy pod jejich vedením dokázaly zabezpečit jak distanční výuku žáků, tak i splnit veškeré další povinnosti spojené s péčí o děti, a to i ty nejmenší, v době, kdy jejich rodiče pomáhali v tzv. první linii městu zvládnout pandemii. Odvedli perfektní práci a odměny si bezpochyby zaslouží,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.