Přeskočit na obsah

Brno odkoupí pozemky na Lesné od Správy železnic

05. května 2021
Hřiště, zeleň, ale i chodník nebo schodiště – základní prvky občanské vybavenosti – neleží při ulici Barvy na pozemcích města, ale státu – Správy železnic. Brno se je rozhodlo odkoupit, k čemuž ho vyzvali i místní občané. Dnes radní doporučili zastupitelům se záměrem nabytí pozemků souhlasit.

Dva pozemky p. č. 972/11 a 972/13 na území městské části Lesná na ulici Barvy o výměře 1 033 m2 a 255 m2 jsou plochami občanské vybavenosti a zeleně, které aktuálně patří Správě železnic, státní organizaci (dále Správa železnic). Nabytí těchto ploch do majetku města Brna sjednotí vlastníka venkovních ploch na ulici Barvy.

„Dlouhodobá snaha občanů, kteří obývají ulici Barvy, a jejich petice volající po sjednocení vlastníka veřejného prostoru, započala celý proces výkupu pozemků. Postup nabytí daných nemovitostí od Správy železnic je velmi složitý a vyžádá si svůj čas. Poté co radní i zastupitelé odsouhlasí tento záměr, zajistí Správa železnic vypracování znaleckých posudků na ocenění parcel, s jehož výsledkem opět musí Brno souhlasit, a až poté přichází poslední krok – souhlas od Správní rady Správy železnic, který naplní celý prodej,“ řekl náměstek primátorky města Brna pro majetkovou oblast Tomáš Koláčný.

Nákup pozemků činí město ve veřejném zájmu, součástí je i část chodníku a schodiště. Zelená plocha mezi bytovými domy v ulici Barvy slouží jako hřiště s betonovým pingpongovým stolem. „Nákupem pozemků město Brno nezmění jejich účel a využití občany, kteří v něm tráví volný čas. Naopak tak bude zaručeno zachování ploch občanské vybavenosti, o něž se stará Společenství vlastníků bytových jednotek Brno, Barvy 18, které má pozemky už kvůli vstupu k domům od Správy železnic dlouhodobě pronajaté,“ dodal radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.