Přeskočit na obsah

Brno o víkendu rozezní motorky i kytary

02. srpna 2019 2 minuty čtení
(ral) – Zažít největší kostnici ve střední Evropě jen za svitu svíček, ochutnat desítky piv od českých i zahraničních pivovarů, zajít na koncert světově proslulých kytaristů a hlavně – být u toho, až Valentino Rossi projede cílem. To všechno bude o víkendu v Brně možné.

Nejdůležitější akcí nadcházejícího víkendu jsou bezpochyby závody Velké ceny České republiky 2019. Na Masarykův okruh se sjedou nejen fanoušci motoristického sportu, ale také nejlepší motocykloví jezdci světa. Mezi nimi má i Česká republika své zástupce – Jakuba Kornfeila a Filipa Salače v kategorii Moto3, v královské kubatuře pak domácího Karla Abrahama. Chcete-li sledovat jejich boj o vítězství na vlastní oči, dorazte přímo na závodní okruh. Vstupenky, i ty jednodenní, jsou v prodeji na pokladnách u hlavního vstupu. Více informací naleznete na czechgp.com

Už od středy mají lidé možnost se v centru Brna seznámit s desítkami značek domácích i zahraničních pivovarů. Slavnosti piva na náměstí Svobody trvají do soboty, stánky mají otevřeno do 20 hodin, v případě zájmu až do 22 hodin. Kromě piva můžete ochutnat i různé pochutiny, od bramboráků přes grilované klobásy až k hamburgerům. „S ohledem na ochranu životního prostředí a boj proti jednorázovým plastovým výrobkům neprodáváme nápoje do jednorázových kelímků. Na náměstí jsou k dispozici vyplachovačky na sklenice a kelímky pro komfortní vymytí,“ dodávají organizátoři. 

Každý srpnový víkend můžou Brňané odstartovat netradiční noční prohlídkou kostnice u sv. Jakuba. Prohlídky se konají vždy v pátek každou půlhodinu mezi 19.00 a 22.30. Vstupenky lze koupit přímo na místě, ale kapacita je omezená, doporučujeme proto rezervovat je buď telefonicky na čísle +420 515 919 793, nebo na e-mailu kostnice@ticbrno.cz. Plné vstupné je 140 Kč. 

Sportovní park na Riviéře se blíží k závěru. Už jen tento víkend mohou děti i dospělí v rámci běžného

Nedělní Flamenco Night na biskupském dvoře startuje další ročník Mezinárodního kytarového festivalu, který se v Brně odehraje už po osmadvacáté. Vedle koncertů kytarových mistrů ze Španělska, Ruska nebo Brazílie přinese během šesti dnů trvání také kurzy hry na kytaru nebo mezinárodní hudební soutěž. Program i vstupenky jsou dostupné na webu guitarcz.com

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.