Brno o víkendu rozezní motorky i kytary

  • 02. srpna 2019
  • 2 minuty čtení
(ral) – Zažít největší kostnici ve střední Evropě jen za svitu svíček, ochutnat desítky piv od českých i zahraničních pivovarů, zajít na koncert světově proslulých kytaristů a hlavně – být u toho, až Valentino Rossi projede cílem. To všechno bude o víkendu v Brně možné.

Nejdůležitější akcí nadcházejícího víkendu jsou bezpochyby závody Velké ceny České republiky 2019. Na Masarykův okruh se sjedou nejen fanoušci motoristického sportu, ale také nejlepší motocykloví jezdci světa. Mezi nimi má i Česká republika své zástupce – Jakuba Kornfeila a Filipa Salače v kategorii Moto3, v královské kubatuře pak domácího Karla Abrahama. Chcete-li sledovat jejich boj o vítězství na vlastní oči, dorazte přímo na závodní okruh. Vstupenky, i ty jednodenní, jsou v prodeji na pokladnách u hlavního vstupu. Více informací naleznete na czechgp.com

Už od středy mají lidé možnost se v centru Brna seznámit s desítkami značek domácích i zahraničních pivovarů. Slavnosti piva na náměstí Svobody trvají do soboty, stánky mají otevřeno do 20 hodin, v případě zájmu až do 22 hodin. Kromě piva můžete ochutnat i různé pochutiny, od bramboráků přes grilované klobásy až k hamburgerům. „S ohledem na ochranu životního prostředí a boj proti jednorázovým plastovým výrobkům neprodáváme nápoje do jednorázových kelímků. Na náměstí jsou k dispozici vyplachovačky na sklenice a kelímky pro komfortní vymytí,“ dodávají organizátoři. 

Každý srpnový víkend můžou Brňané odstartovat netradiční noční prohlídkou kostnice u sv. Jakuba. Prohlídky se konají vždy v pátek každou půlhodinu mezi 19.00 a 22.30. Vstupenky lze koupit přímo na místě, ale kapacita je omezená, doporučujeme proto rezervovat je buď telefonicky na čísle +420 515 919 793, nebo na e-mailu kostnice@ticbrno.cz. Plné vstupné je 140 Kč. 

Sportovní park na Riviéře se blíží k závěru. Už jen tento víkend mohou děti i dospělí v rámci běžného

Nedělní Flamenco Night na biskupském dvoře startuje další ročník Mezinárodního kytarového festivalu, který se v Brně odehraje už po osmadvacáté. Vedle koncertů kytarových mistrů ze Španělska, Ruska nebo Brazílie přinese během šesti dnů trvání také kurzy hry na kytaru nebo mezinárodní hudební soutěž. Program i vstupenky jsou dostupné na webu guitarcz.com

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít