Přeskočit na obsah

BRNO MÁ PLÁN. Co se tu stane do roku 2030?

18. května 2021

Přemýšleli jste někdy, jak bude vypadat Brno v roce 2050? Nebo jak bude vypadat třeba… za 10 let? Těmto představám dalo město konkrétní tvar, který veřejnosti prezentuje výstava na Malinovského náměstí. Brno má teď jasný plán do roku 2030.

 Své plány na budoucích 10 let město Brno schválilo již v březnu, ale tabulky plné cílů a indikátorů, byť jsou ve správné strategii potřeba, nejsou úplně dobře vnímatelné pro obyčejné lidi. I proto se město rozhodlo odprezentovat plán rozvoje města také hravou a srozumitelnou formou všem Brňanům, a to od 18. 5. 2021 do 8. 6. 2021 formou výstavních panelů na Malinovského náměstí u žárovek. 

Jsem pyšný na to, že se na tvorbě našich plánů podílela nejen řada odborníků, ale i samotní občané. Považuji za velmi důležité, že lidé mají možnost se touto příjemnou a přívětivou formou seznámit s tím, jak chceme, aby se město Brno rozvíjelo. První ochutnávka konkrétních projektů, které přispějí k naplnění plánu rozvoje města, je právě nyní k vidění na venkovní výstavě,“ vysvětlil Tomáš Koláčný, náměstek primátorky.

Do podzimu pak vznikne akční plán – seznam konkrétních projektů pro nejbližší roky, které se začnou v ulicích Brna postupně zhmotňovat. Tak, aby vize a plán nezůstaly jen na papíře, ale proměnily Brno v sebevědomé a hrdé město, které má neuvěřitelný potenciál.

Více informací o plánech naleznete na www.brno2050.cz.    

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.