BRNO MÁ PLÁN. Co se tu stane do roku 2030?

  • 18. května 2021
Přemýšleli jste někdy, jak bude vypadat Brno v roce 2050? Nebo jak bude vypadat třeba… za 10 let? Těmto představám dalo město konkrétní tvar, který veřejnosti prezentuje výstava na Malinovského náměstí. Brno má teď jasný plán do roku 2030.

 Své plány na budoucích 10 let město Brno schválilo již v březnu, ale tabulky plné cílů a indikátorů, byť jsou ve správné strategii potřeba, nejsou úplně dobře vnímatelné pro obyčejné lidi. I proto se město rozhodlo odprezentovat plán rozvoje města také hravou a srozumitelnou formou všem Brňanům, a to od 18. 5. 2021 do 8. 6. 2021 formou výstavních panelů na Malinovského náměstí u žárovek. 

Jsem pyšný na to, že se na tvorbě našich plánů podílela nejen řada odborníků, ale i samotní občané. Považuji za velmi důležité, že lidé mají možnost se touto příjemnou a přívětivou formou seznámit s tím, jak chceme, aby se město Brno rozvíjelo. První ochutnávka konkrétních projektů, které přispějí k naplnění plánu rozvoje města, je právě nyní k vidění na venkovní výstavě,“ vysvětlil Tomáš Koláčný, náměstek primátorky.

Do podzimu pak vznikne akční plán – seznam konkrétních projektů pro nejbližší roky, které se začnou v ulicích Brna postupně zhmotňovat. Tak, aby vize a plán nezůstaly jen na papíře, ale proměnily Brno v sebevědomé a hrdé město, které má neuvěřitelný potenciál.

Více informací o plánech naleznete na www.brno2050.cz.    

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy