Přeskočit na obsah

Brno má dobře našlápnuto, říká primátor Petr Vokřál v Echu speciál

24. září 2018 1 minuta čtení
(ral) - V roce 2014 vstoupil Petr Vokřál do komunální politiky a hned stanul v čele největšího moravského města. Co ho na pozici primátora překvapilo? Jak vypadá jeho běžný pracovní den a na jaké setkání nejraději vzpomíná? Poslechněte si rozhovor v rozhlasovém pořadu Echo speciál, který byl na rádiu Kiss odvysílán dnes ve 13.25.

Brnu se v posledních letech podle jeho primátora daří. Stejně jako celá země ekonomicky roste a s tím se zlepšuje i kvalita života jeho obyvatel. Kým by se mohlo ve svém vývoji Brno inspirovat? "Na špičkové úrovni je kvalita života ve Vídni, ale srovnávat se s ní by bylo odvážné. Na podobných principech jako Brno je postaveno třeba španělské Bilbao, na něm se mi líbí, že se nebáli a do velkých staveb pustili skvělé architekty z celého světa," popisuje Petr Vokřál.

Celý rozhovor najdete na Youtube kanálu města, pustit si ho můžete přímo zde:

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.