Přeskočit na obsah

Brno letos vyčlenilo dalších 190 tisíc korun na volnočasové aktivity dětí a mládeže

01. června 2022

Na letošní rok již brněnští zastupitelé schválili dotace na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve výši 12 146 000 korun. Nyní radní projednali poskytnutí dalších dotací. Spolkům a ústavům město pošle 190 tisíc korun.

Celkem bylo podáno šest žádostí o individuální dotace. Jedná se o žádosti, které nebyly uplatněny v podzimním termínu z důvodu opatření proti šíření nemoci covid-19, dále žádosti, jež nebyly zařazeny mezi podpořené investiční projekty, nebo žádosti související s aktuální pomocí ukrajinským dětem. 

„Dotaci 11 tisíc korun získá Sdružení přátel Jaroslava Foglara, 30 tisíc korun sdružení pro volný čas POHODA BRNO, 31 tisíc korun přírodní škola NA VĚTVI, 45 tisíc korun Společenství křesťanské mládeže, 20 tisíc korun Squash Viktoria a zapsaný ústav Česká hlava PROJEKT obdrží 53 tisíc korun,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý a pokračoval: „Při hodnocení jsme zohledňovali například připravenost akce, efektivitu projektu, kvalitu záměru a přihlíželi jsme i k výsledkům provedených kontrol a nakládání s dotacemi v předešlém roce.“ 

Poskytnutí dotací bude projednávat Zastupitelstvo města Brna v červnu.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.