Přeskočit na obsah

Brno letos rozdělí milion korun do zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas

12. května 2021

Brněnští radní schválili poskytnutí účelových dotací spolkům, církevním a náboženským společnostem a také příspěvkovým organizacím.

„Spolky, mezi něž patří například Junák, Pionýr, Středisko Radost, Sdružení Petrov nebo Klub turistů a lyžařů Brno, si rozdělí celkem 840 tisíc korun. Církevní a náboženské společnosti, jako je Salesiánské středisko Žabovřesky či Cyrilometodějské gymnázium a SOŠ Lerchova, dostanou 120 tisíc korun a Moravská galerie v Brně jakožto příspěvková organizace získá 40 tisíc korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Na základě vyhlášeného programu Zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas bylo podáno celkem 34 žádostí v celkové výši 3 313 300 korun. „Při posuzování zaslaných žádostí jsme přihlíželi například k vlastnictví objektu či zařízení a jeho stavu, k připravenosti akce a výběrového řízení, k efektivitě projektu a výši spoluúčasti a také k charakteru projektu, kvalitě záměru a celoměstskému významu akce. Na základě toho získá dotaci 19 projektů od 19 žadatelů. Peníze budou využity například na nákup materiálu, skladovacího kontejneru, velkokapacitního stanu nebo na stavební práce či technické zabezpečení,“ nastínil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.