Brno letos rozdělí milion korun do zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas - Tiskový servis

Brno letos rozdělí milion korun do zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas

  • 12. května 2021
  • 1 minuta čtení

Brněnští radní schválili poskytnutí účelových dotací spolkům, církevním a náboženským společnostem a také příspěvkovým organizacím.

„Spolky, mezi něž patří například Junák, Pionýr, Středisko Radost, Sdružení Petrov nebo Klub turistů a lyžařů Brno, si rozdělí celkem 840 tisíc korun. Církevní a náboženské společnosti, jako je Salesiánské středisko Žabovřesky či Cyrilometodějské gymnázium a SOŠ Lerchova, dostanou 120 tisíc korun a Moravská galerie v Brně jakožto příspěvková organizace získá 40 tisíc korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Na základě vyhlášeného programu Zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas bylo podáno celkem 34 žádostí v celkové výši 3 313 300 korun. „Při posuzování zaslaných žádostí jsme přihlíželi například k vlastnictví objektu či zařízení a jeho stavu, k připravenosti akce a výběrového řízení, k efektivitě projektu a výši spoluúčasti a také k charakteru projektu, kvalitě záměru a celoměstskému významu akce. Na základě toho získá dotaci 19 projektů od 19 žadatelů. Peníze budou využity například na nákup materiálu, skladovacího kontejneru, velkokapacitního stanu nebo na stavební práce či technické zabezpečení,“ nastínil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky