Přeskočit na obsah

Brno letos rozdělí milion korun do zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas

12. května 2021
Brněnští radní schválili poskytnutí účelových dotací spolkům, církevním a náboženským společnostem a také příspěvkovým organizacím.

„Spolky, mezi něž patří například Junák, Pionýr, Středisko Radost, Sdružení Petrov nebo Klub turistů a lyžařů Brno, si rozdělí celkem 840 tisíc korun. Církevní a náboženské společnosti, jako je Salesiánské středisko Žabovřesky či Cyrilometodějské gymnázium a SOŠ Lerchova, dostanou 120 tisíc korun a Moravská galerie v Brně jakožto příspěvková organizace získá 40 tisíc korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Na základě vyhlášeného programu Zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas bylo podáno celkem 34 žádostí v celkové výši 3 313 300 korun. „Při posuzování zaslaných žádostí jsme přihlíželi například k vlastnictví objektu či zařízení a jeho stavu, k připravenosti akce a výběrového řízení, k efektivitě projektu a výši spoluúčasti a také k charakteru projektu, kvalitě záměru a celoměstskému významu akce. Na základě toho získá dotaci 19 projektů od 19 žadatelů. Peníze budou využity například na nákup materiálu, skladovacího kontejneru, velkokapacitního stanu nebo na stavební práce či technické zabezpečení,“ nastínil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.