Přeskočit na obsah

Brno letos podpoří projekty v oblasti rodinné politiky či zdravotnických služeb částkou téměř 5,5 milionu korun

30. března 2022

Město rozdělí dotace organizacím, které provozují aktivity v oblasti podpory rodinné politiky, dále ve zdravotnických službách a neformální péči, a přispěje také na prevenci domácího násilí.

Cílem je podpořit aktivity organizací, které se věnují prospěšným činnostem. „Město poskytne dotace ve výši 4 286 500 korun na podporu rodinné politiky, 430 000 korun na zdravotnické služby, 370 000 korun na prevenci domácího násilí a na podporu neformálních pečovatelů 340 000 korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Finanční prostředky jsou navrženy například pro organizace Mendelova univerzita v Brně, Sun Drive Communications, Centrum Anabell, Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky, Slezská diakonie, Dobrovolnické centrum Motýlek, Magdalenium, Persefona, Nadační fond Vrba, dále spolky Janus, Klára pomáhá a řadu dalších.

Podporu získají projekty nabízející služby v rámci města, ale i celého regionu. „Konkrétně se jedná například o projekt Mezigenerační univerzita MENDELU, Moderní senior, Bezpečně do partnerství a rodičovství, Klub maminek SaSM 2022, Dobrovolníci v nemocnici, Právní pomoc obětem domácího násilí, Pomoc zvláště zranitelným obětem, Komplexní podpora ovdovělých rodin s dětmi, Pomoc pozůstalým a mnohé další,“ upřesnil Petr Hladík.

Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit dubnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.