Přeskočit na obsah

Brno letos podpoří projekty v oblasti rodinné politiky či zdravotnických služeb částkou téměř 5,5 milionu korun

30. března 2022
Město rozdělí dotace organizacím, které provozují aktivity v oblasti podpory rodinné politiky, dále ve zdravotnických službách a neformální péči, a přispěje také na prevenci domácího násilí.

Cílem je podpořit aktivity organizací, které se věnují prospěšným činnostem. „Město poskytne dotace ve výši 4 286 500 korun na podporu rodinné politiky, 430 000 korun na zdravotnické služby, 370 000 korun na prevenci domácího násilí a na podporu neformálních pečovatelů 340 000 korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Finanční prostředky jsou navrženy například pro organizace Mendelova univerzita v Brně, Sun Drive Communications, Centrum Anabell, Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky, Slezská diakonie, Dobrovolnické centrum Motýlek, Magdalenium, Persefona, Nadační fond Vrba, dále spolky Janus, Klára pomáhá a řadu dalších.

Podporu získají projekty nabízející služby v rámci města, ale i celého regionu. „Konkrétně se jedná například o projekt Mezigenerační univerzita MENDELU, Moderní senior, Bezpečně do partnerství a rodičovství, Klub maminek SaSM 2022, Dobrovolníci v nemocnici, Právní pomoc obětem domácího násilí, Pomoc zvláště zranitelným obětem, Komplexní podpora ovdovělých rodin s dětmi, Pomoc pozůstalým a mnohé další,“ upřesnil Petr Hladík.

Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit dubnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.