Brno již pošesté přispěje dotací na kreativní sféru podnikání - Tiskový servis

Brno již pošesté přispěje dotací na kreativní sféru podnikání

  • 14. května 2024
  • 2 minuty čtení

Podpora brněnské kreativní sféry bude pokračovat i v dalším období. Zastupitelé dnes schválili šestou etapu dotačního programu Pro Kreativní Brno na roky 2024 a 2025. Celkově se vyčlenil 1 000 000 korun, který pomůže inovativním projektům z oblasti kulturních a kreativních odvětví s ekonomickým významem pro město.

„Dotační program Pro Kreativní Brno, který systematicky rozvíjí kulturní a kreativní odvětví, vstupuje do své šesté etapy. Finance dostávají osobité projekty, které dosud neměly jinou možnost podpory a přispívají do ekonomiky města. Vítaný je i jejich přínos společnosti, například v podobě oživení veřejného prostoru či propojování místních kreativců k další spolupráci,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Výsledky minulých etap potvrzují, že o dotační titul je v Brně velký zájem, který navíc stále roste. Od roku 2021, kdy program odstartoval, bylo plně nebo částečně podpořeno již 35 projektů. Díky nim se propaguje místní kreativní sektor na národní i mezinárodní úrovni a vzdělává se jak odborná, tak laická veřejnost. Žádosti se podávají ve čtyřech oblastech – propagace, edukace, veřejný prostor a jiné aktuální zadání města Brna. Tím je letos propagace brněnských Vánoc při příležitosti oslav Brna jako Evropského hlavního města Vánoc,“ doplnil zastupitel pro oblast strategického rozvoje Martin Příborský.

Šestá etapa podpoří projekty plánované mezi listopadem 2024 a březnem 2025. Termín pro podání přihlášek se otevře od 15. června do 15. srpna 2024, hodnoticí komise následně posoudí všechny žadatele a vybere nejvhodnější kandidáty. Počítá se s celkovým rozpočtem 1 000 000 korun – minimální výše udělené dotace na jeden projekt činí 30 000 korun, maximální pak 200 000 korun. Podrobnosti jsou k dispozici přímo na webu www.kreativnibrno.cz.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky