Přeskočit na obsah

Brno jako druhý domov. Menšiny se představí na Babylonfestu

09. září 2020
Výstavy, koncerty, besedy, pub kvíz i populární krojovaný průvod zakončený ochutnávkou zahraničních specialit připravených brněnskými menšinami – takové je každoroční menu zářijového Babylonfestu. Letos ho organizátoři servírují od pondělí 14. září s hlavním chodem připadajícím na sobotu 19.

Festival tradičně zahajuje sázení stromu v Lužánkách. „Každý rok strom symbolizoval konkrétní národnostní menšinu. Letos jsme ale tímto gestem chtěli vyjádřit sjednocení všech národnostních menšin, protože právě v kritických dobách, k jakým patřilo i letošní jaro – a lze očekávat, že k nim bude patřit i zbytek roku – se ukazuje, že i přes naše různosti máme ty důležité hodnoty stejné a umíme táhnout za jeden provaz. V Lužánkách tak v úterý zasadíme hrušeň jako symbol houževnatosti a dlouhověkosti,“ vysvětlil předseda Výboru pro národnostní menšiny ZMB Marek Fišer.

Program festivalu

Žijí mezi námi
Po 14. 9. 2020
18.00 – 20.00
Kabaret Špaček, Kopečná 46


Zahájení festivalu a sázení stromů národů
Út 15. 9. 2020
17.00
Park Lužánky


Pub kvíz
St 16. 9. 2020
18.00 – 21.00
Živo u Palečka, Koliště 23


Hudebně-literární dílna
Čt 17. 9. 2020
17.00 – 19.00
Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4


Koncert – Podoby hudby
Pá 18. 9. 2020
19.00 – 21.30
Místodržitelský palác – Moravské nám. 1a


Babylon pod Špilberkem
So 19. 9. 2020
11.00 – 16.00
Moravské náměstí – park 


Vrcholem akce je sobotní Babylon pod Špilberkem. Moravským náměstím projde slavnostní krojovaný průvod, v němž budou zastoupeni například Slováci, Ukrajinci, Řekové, Němci, Romové, Vietnamci nebo Bulhaři. Následuje vystoupení folklorních souborů a degustace tradičních národních pokrmů.

Více na www.babylonfest.cz.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.