Přeskočit na obsah

Brno investuje do školních zařízení čtyři miliony korun

16. června 2021
Rekonstrukce kotelny na Cyrilometodějské církevní základní škole Lerchova a také vybudování nového hřiště při Základní škole Jana Babáka. To jsou investice do školských zařízení, které schválili na dnešní schůzi brněnští radní.

Rekonstrukce kotelny na Cyrilometodějské církevní základní škole Lerchova 65
Stávající kotelna je v havarijním stavu. Nezbytná oprava včetně dodávky nového tepelného zdroje proběhne od července do září, aby bylo vše hotovo ještě před zahájením topné sezony. „Výměna tepelného zdroje zajistí ekonomičtější provoz a sníží ekologickou zátěž. Celkem bude rekonstrukce stát 2 800 000 korun, město škole poskytne dotaci ve výši 2 milionů korun,“ upřesnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Vybudování nového hřiště při Základní škole Jana Babáka
Na místě zastaralého školního hřiště vznikne nový sportovní areál určený pro nejrůznější sporty. Využívat ho budou moci děti z přilehlé základní školy, ale i rodiče s malými dětmi nebo příznivci skupinových sportů, jako je volejbal, nohejbal, fotbal, házená a tenis. „V areálu bude i zázemí pro sportovce a nafukovací sportovní hala. Dále zde vznikne workoutové hřiště, zastřešená horolezecká stěna vysoká sedm metrů a dětské hřiště s prvky pro děti od čtyř let. V areálu rozmístíme i lavičky a pítka,“ řekl Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.