Přeskočit na obsah

Brno investuje do školních zařízení čtyři miliony korun

16. června 2021

Rekonstrukce kotelny na Cyrilometodějské církevní základní škole Lerchova a také vybudování nového hřiště při Základní škole Jana Babáka. To jsou investice do školských zařízení, které schválili na dnešní schůzi brněnští radní.

Rekonstrukce kotelny na Cyrilometodějské církevní základní škole Lerchova 65
Stávající kotelna je v havarijním stavu. Nezbytná oprava včetně dodávky nového tepelného zdroje proběhne od července do září, aby bylo vše hotovo ještě před zahájením topné sezony. „Výměna tepelného zdroje zajistí ekonomičtější provoz a sníží ekologickou zátěž. Celkem bude rekonstrukce stát 2 800 000 korun, město škole poskytne dotaci ve výši 2 milionů korun,“ upřesnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Vybudování nového hřiště při Základní škole Jana Babáka
Na místě zastaralého školního hřiště vznikne nový sportovní areál určený pro nejrůznější sporty. Využívat ho budou moci děti z přilehlé základní školy, ale i rodiče s malými dětmi nebo příznivci skupinových sportů, jako je volejbal, nohejbal, fotbal, házená a tenis. „V areálu bude i zázemí pro sportovce a nafukovací sportovní hala. Dále zde vznikne workoutové hřiště, zastřešená horolezecká stěna vysoká sedm metrů a dětské hřiště s prvky pro děti od čtyř let. V areálu rozmístíme i lavičky a pítka,“ řekl Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.