Přeskočit na obsah

Brno iD uspělo v celostátním finále prestižní soutěže Zlatý erb 2022

20. května 2022
Na konferenci ISSS v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly na pondělním galavečeru 16. května 2022 slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. V kategorii nejinovativnější elektronická služba skončil v konkurenci 111 elektronických služeb na druhém místě e-shop městských služeb Brno iD.

„Jsem velmi rád, že odborná porota soutěže Zlatý erb 2022 v letošní silné konkurenci ocenila právě náš e-shop městských služeb Brno iD. Odstup od vítěze byl v bodovém hodnocení velmi malý. Za klíčové nicméně považuji fakt, že odborníci velmi vysoko ocenili užitečnost našich elektronických služeb a jejich inovativnost,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný. „300 000 registrovaných uživatelů e-shopu Brno iD je pak nejlepším důkazem toho, že jsme se v rámci postupné digitalizace městských služeb vydali po správné cestě,“ doplnil.

„Obdržená cena je bezesporu povzbuzením a pochvalou pro všechny, kteří se na provozu a rozvoji Brno iD podílejí. A rozvoj e-shopu je velmi dynamický. Aktuálně mimo jiné připravujeme připojení služeb Muzea města Brna včetně zajišťování rezervací a nákupu vstupenek do vily Tugendhat,“ dodal uvolněný člen zastupitelstva pro oblast informačních technologií Ondřej Kotas.

Odkaz na e-shop Brno iD: www.brnoid.cz

Aktuální přehled modulů (služeb), které řeší a poskytuje e-shop Brno iD:

• Modul MHD (městská hromadná doprava v rámci celého IDS JMK včetně lodní dopravy na přehradě)• Dotační program Šalinkarta (dotace na roční elektronickou šalinkartu pro toho, kdo má uhrazen poplatek za odpady)• Modul Odpady (platba odpadů a další s tím související služby bez chození na úřad)• Modul Turistická karta (turistická karta Brnopas)• Modul Zoo (nákup služeb Zoo Brno online)• Modul Knihovna (správa knihovního účtu v knihovně Jiřího Mahena online)• Modul Sport (nákup vstupenek do vybraných městských sportovišť a další s tím související služby online) • Modul Hvězdárna (nákup vstupenek do Hvězdárny a planetária Brno a další s tím související služby online)• Modul Městské hřbitovy (správa služeb Správy hřbitovů města Brna online)• Modul Podpoř strom (možnost online podpory stromů ve správě Veřejné zeleně města Brna)• Modul Dáme na vás (hlasování v participativním rozpočtu města Brna a v projektu Občanské návrhy)

• Modul Rezidentní parkování (založení a správa osobního účtu v systému rezidentního parkování online)

Nárazově využívané služby:

• Ankety (například hlasování o hodnotitelích dotací v oblasti kultury nebo anketa k parku v MČ Brno-jih apod.)

• Propagační akce (například velikonoční nebo vánoční akce pro uživatele ověřeného účtu Brno iD Full)

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.