Přeskočit na obsah

Brno iD uspělo v celostátním finále prestižní soutěže Zlatý erb 2022

20. května 2022

Na konferenci ISSS v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly na pondělním galavečeru 16. května 2022 slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. V kategorii nejinovativnější elektronická služba skončil v konkurenci 111 elektronických služeb na druhém místě e-shop městských služeb Brno iD.

„Jsem velmi rád, že odborná porota soutěže Zlatý erb 2022 v letošní silné konkurenci ocenila právě náš e-shop městských služeb Brno iD. Odstup od vítěze byl v bodovém hodnocení velmi malý. Za klíčové nicméně považuji fakt, že odborníci velmi vysoko ocenili užitečnost našich elektronických služeb a jejich inovativnost,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný. „300 000 registrovaných uživatelů e-shopu Brno iD je pak nejlepším důkazem toho, že jsme se v rámci postupné digitalizace městských služeb vydali po správné cestě,“ doplnil.

„Obdržená cena je bezesporu povzbuzením a pochvalou pro všechny, kteří se na provozu a rozvoji Brno iD podílejí. A rozvoj e-shopu je velmi dynamický. Aktuálně mimo jiné připravujeme připojení služeb Muzea města Brna včetně zajišťování rezervací a nákupu vstupenek do vily Tugendhat,“ dodal uvolněný člen zastupitelstva pro oblast informačních technologií Ondřej Kotas.

Odkaz na e-shop Brno iD: www.brnoid.cz

Aktuální přehled modulů (služeb), které řeší a poskytuje e-shop Brno iD:

• Modul MHD (městská hromadná doprava v rámci celého IDS JMK včetně lodní dopravy na přehradě)• Dotační program Šalinkarta (dotace na roční elektronickou šalinkartu pro toho, kdo má uhrazen poplatek za odpady)• Modul Odpady (platba odpadů a další s tím související služby bez chození na úřad)• Modul Turistická karta (turistická karta Brnopas)• Modul Zoo (nákup služeb Zoo Brno online)• Modul Knihovna (správa knihovního účtu v knihovně Jiřího Mahena online)• Modul Sport (nákup vstupenek do vybraných městských sportovišť a další s tím související služby online) • Modul Hvězdárna (nákup vstupenek do Hvězdárny a planetária Brno a další s tím související služby online)• Modul Městské hřbitovy (správa služeb Správy hřbitovů města Brna online)• Modul Podpoř strom (možnost online podpory stromů ve správě Veřejné zeleně města Brna)• Modul Dáme na vás (hlasování v participativním rozpočtu města Brna a v projektu Občanské návrhy)

• Modul Rezidentní parkování (založení a správa osobního účtu v systému rezidentního parkování online)

Nárazově využívané služby:

• Ankety (například hlasování o hodnotitelích dotací v oblasti kultury nebo anketa k parku v MČ Brno-jih apod.)

• Propagační akce (například velikonoční nebo vánoční akce pro uživatele ověřeného účtu Brno iD Full)

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.