Přeskočit na obsah

Brno i letos podpoří řadu sportovních akcí pro mládež, novinkou je Léto na Prýglu

02. března 2022
Radní dnes souhlasili s pořádáním akcí společnosti STAREZ-SPORT v roce 2022. Novinkou mezi nimi je Léto na Prýglu. Konání těchto akcí bude ještě muset podpořit Zastupitelstvo města Brna.

Jedná se o tradiční projekty, například Sportovci do škol či Den náborů, a nový projekt Léto na Prýglu.

„Brno se dlouhodobě snaží dosáhnout toho, aby měla místní mládež dostatek možností ke sportování. Proto podporujeme řadu akcí pro děti, například Dny sportovišť města Brna či Den náborů. Novinkou je pak Léto na Prýglu, které zahájí letní prázdniny, a já věřím, že z něj vznikne další pěkná brněnská tradice,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Léto na Prýglu bude prvním ročníkem akce, která se uskuteční v okolí Brněnské přehrady. Termín konání je naplánován od 30. června do 2. července 2022, tedy v období začátku letních prázdnin. Akce je zaměřená na širokou veřejnost. Jejím cílem je podpořit zdravý pohyb dětí, mládeže a ostatních věkových skupin, ale také upozornit na některá rizika při sportu a prázdninových aktivitách a rovněž představit sportoviště města Brna a jejich aktivity veřejnosti. Akce nabídne široké sportovní vyžití na souši i ve vodě včetně doprovodného programu, např. koncertů a různých vystoupení. Léto na Prýglu bude zapojeno do festivalu IGNIS BRUNENSIS. Vstup bude pro všechny návštěvníky zdarma.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.