Přeskočit na obsah

Brno i letos podpoří řadu sportovních akcí pro mládež, novinkou je Léto na Prýglu

02. března 2022

Radní dnes souhlasili s pořádáním akcí společnosti STAREZ-SPORT v roce 2022. Novinkou mezi nimi je Léto na Prýglu. Konání těchto akcí bude ještě muset podpořit Zastupitelstvo města Brna.

Jedná se o tradiční projekty, například Sportovci do škol či Den náborů, a nový projekt Léto na Prýglu.

„Brno se dlouhodobě snaží dosáhnout toho, aby měla místní mládež dostatek možností ke sportování. Proto podporujeme řadu akcí pro děti, například Dny sportovišť města Brna či Den náborů. Novinkou je pak Léto na Prýglu, které zahájí letní prázdniny, a já věřím, že z něj vznikne další pěkná brněnská tradice,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Léto na Prýglu bude prvním ročníkem akce, která se uskuteční v okolí Brněnské přehrady. Termín konání je naplánován od 30. června do 2. července 2022, tedy v období začátku letních prázdnin. Akce je zaměřená na širokou veřejnost. Jejím cílem je podpořit zdravý pohyb dětí, mládeže a ostatních věkových skupin, ale také upozornit na některá rizika při sportu a prázdninových aktivitách a rovněž představit sportoviště města Brna a jejich aktivity veřejnosti. Akce nabídne široké sportovní vyžití na souši i ve vodě včetně doprovodného programu, např. koncertů a různých vystoupení. Léto na Prýglu bude zapojeno do festivalu IGNIS BRUNENSIS. Vstup bude pro všechny návštěvníky zdarma.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.