Přeskočit na obsah

Brno hledá zhotovitele podjezdu na cyklistické stezce podél řeky Svitavy

17. února 2021

Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele stavby podjezdu, který vyřeší problematické křížení cyklistické trasy s frekventovanou čtyřproudovou komunikací na ulici Hladíkova.

Stavební práce by měly trvat 5 měsíců. Hotovo by mělo být ještě do konce letošního roku. “Předpokládáme, že cena bezpečného podjezdu lehce přesáhne 15 milionů korun bez DPH. Na jeho vybudování jsme také požádali o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. O tom, zda a v jaké výši město dotaci získá, by mělo být jasno v dubnu letošního roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Cyklistická trasa, která je součástí mezinárodního koridoru Eurovelo 9, je vedena podél řeky Svitavy. V oblasti křížení s dopravně velmi vytíženou silicí I. třídy na ulici Hladíkova vznikne podjezd. „Vzhledem k tomu, že tímto kritickým místem projede více než patnáct tisíc automobilů denně, je vybudování podjezdu nezbytné. Součástí prací je vybudování nového podjezdu, který propojí stávající stezku ze severu vedenou od ulice Křenová a jižním směrem k ulici Černovická, a také veřejné osvětlení,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.