Přeskočit na obsah

Brno hledá zhotovitele podjezdu na cyklistické stezce podél řeky Svitavy

17. února 2021
Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele stavby podjezdu, který vyřeší problematické křížení cyklistické trasy s frekventovanou čtyřproudovou komunikací na ulici Hladíkova.

Stavební práce by měly trvat 5 měsíců. Hotovo by mělo být ještě do konce letošního roku. “Předpokládáme, že cena bezpečného podjezdu lehce přesáhne 15 milionů korun bez DPH. Na jeho vybudování jsme také požádali o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. O tom, zda a v jaké výši město dotaci získá, by mělo být jasno v dubnu letošního roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Cyklistická trasa, která je součástí mezinárodního koridoru Eurovelo 9, je vedena podél řeky Svitavy. V oblasti křížení s dopravně velmi vytíženou silicí I. třídy na ulici Hladíkova vznikne podjezd. „Vzhledem k tomu, že tímto kritickým místem projede více než patnáct tisíc automobilů denně, je vybudování podjezdu nezbytné. Součástí prací je vybudování nového podjezdu, který propojí stávající stezku ze severu vedenou od ulice Křenová a jižním směrem k ulici Černovická, a také veřejné osvětlení,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.