Přeskočit na obsah

Brno hledá zhotovitele podjezdu na cyklistické stezce podél řeky Svitavy

17. února 2021
Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele stavby podjezdu, který vyřeší problematické křížení cyklistické trasy s frekventovanou čtyřproudovou komunikací na ulici Hladíkova.

Stavební práce by měly trvat 5 měsíců. Hotovo by mělo být ještě do konce letošního roku. “Předpokládáme, že cena bezpečného podjezdu lehce přesáhne 15 milionů korun bez DPH. Na jeho vybudování jsme také požádali o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. O tom, zda a v jaké výši město dotaci získá, by mělo být jasno v dubnu letošního roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Cyklistická trasa, která je součástí mezinárodního koridoru Eurovelo 9, je vedena podél řeky Svitavy. V oblasti křížení s dopravně velmi vytíženou silicí I. třídy na ulici Hladíkova vznikne podjezd. „Vzhledem k tomu, že tímto kritickým místem projede více než patnáct tisíc automobilů denně, je vybudování podjezdu nezbytné. Součástí prací je vybudování nového podjezdu, který propojí stávající stezku ze severu vedenou od ulice Křenová a jižním směrem k ulici Černovická, a také veřejné osvětlení,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.