Přeskočit na obsah

Brno hledá hodnotitele a hodnotitelky žádostí o dotace v oblasti kultury

09. března 2022

Odbor kultury Magistrátu města Brna oslovuje veřejnost k zapojení se do nominace kandidátů či kandidátek na externí odborné členy/ky hodnoticích komisí pro dotační programy v oblasti kultury na funkční období 2023–2024. Tyto hodnoticí komise budou posuzovat žádosti o jednoleté a dvouleté dotace nejen na projekty, ale i na celoroční činnost. Hodnoticí komise budou zároveň sledovat čerpání dvouletých dotací poskytnutých v dané oblasti kultury a průběh jejich realizace.

Nominace odstartovala v pondělí 7. března 2022 a potrvá až do pátku 1. dubna 2022. Nominovat může veřejnost své zástupce v následujících dotačních programech:

1. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti audiovize

2. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti divadla, performance a cirkusu

3. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti hudby

4. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti celoroční činnosti hudebních klubů

5. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti kulturně vzdělávací a zájmové činnosti

6. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti literatury

7. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti podpory uměleckých řemesel a lidových tradic

8. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti tance

9. Dotační program pro poskytování dotací v oblasti výtvarného umění, fotografie, designu a architektury

Aby byl návrh nominace platný, musí obsahovat následující požadavky:

1. jméno a příjmení kandidáta/ky;

2. profesi, kvalifikaci a profesní zkušenosti kandidáta/ky v dané oblasti kultury;

3. určení dotačního programu, do kterého je kandidát/ka nominován;

4. kontaktní údaje – e-mailovou adresu, telefonní kontakt;

5. vyjádření, zda je kandidát/ka obeznámen s kandidaturou a zda s ní souhlasí.

Nominace je možné posílat na e-mailovou adresu: hujnakova.pavla@brno.cz.

Po zpracování a ověření nominací bude spuštěno prostřednictvím brnoid.cz elektronické hlasování, prostřednictvím kterého bude do každého z výše uvedených dotačních programů vybrán jeden z členů/členek hodnoticí komise. „Elektronické hlasování proběhne po uveřejnění nominací prostřednictvím webové platformy brnoid. Nominovat odborného hodnotitele či hodnotitelku v rámci veřejné výzvy může kdokoliv. Samotné hlasování bude ale probíhat elektronicky a může jej využít každý občan Brna s full účtem na platformě brnoid.cz,“ vysvětlil Tomáš Koláčný, 2. náměstek primátorky města Brna.

Každá hodnoticí komise bude mít celkem 5 členů/ek. Jednoho člena/ku si zvolí veřejnost elektronickým hlasováním, jednoho člena/ku určí vysoké školy, jednoho doporučí Odbor kultury MMB a další dva členové/ky hodnoticích komisí jsou z řad Komise kulturní Rady města Brna nebo na základě jejího doporučení. „Tento způsob sestavení hodnoticích komisí umožňuje odborné brněnské veřejnosti participovat na tom, kdo bude posuzovat žádosti o dotace v oblasti kultury. Brňané se mohou aktivně zapojit a ovlivnit tak výsledek rozdělování dotací. Finální složení hodnoticích komisí bude projednáno Radou města Brna,“ doplnil Marek Fišer, radní pro oblast kultury.

Plný text výzvy a další podrobnosti najdete na webu https://kultura.brno.cz/.

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.