Přeskočit na obsah

Brno finančně podpoří provoz Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje i v letošním roce

03. února 2021

Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 5 milionů korun na provoz a vybavení jednotek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje působících na území města Brna.

Finanční prostředky budou použity na nákup ochranných prostředků, na vybavení vozidel, opravy a servis automobilů a jiné mobilní požární techniky, včetně revize této techniky a také hasicích přístrojů, dále na nákup náhradních dílů, pohonných hmot, elektrické energie, vody, plynu a páry nebo na úhradu nájmu na jednotlivých požárních stanicích.

„Ochrana životů, zdraví a majetku občanů i návštěvníků města Brna vždy budou jednou z našich priorit. I když je rozpočet města Brna v letošním roce vinou snížení klíčových daňových příjmů a kvůli následkům koronavirové pandemie nižší, na provoz brněnských hasičských jednotek přispějeme stejnou částkou jako v předchozích čtyřech letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit Zastupitelstvo města Brna pravděpodobně na únorovém zasedání.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.