Přeskočit na obsah

Brno finančně podpoří provoz Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje i v letošním roce

03. února 2021
Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 5 milionů korun na provoz a vybavení jednotek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje působících na území města Brna.

Finanční prostředky budou použity na nákup ochranných prostředků, na vybavení vozidel, opravy a servis automobilů a jiné mobilní požární techniky, včetně revize této techniky a také hasicích přístrojů, dále na nákup náhradních dílů, pohonných hmot, elektrické energie, vody, plynu a páry nebo na úhradu nájmu na jednotlivých požárních stanicích.

„Ochrana životů, zdraví a majetku občanů i návštěvníků města Brna vždy budou jednou z našich priorit. I když je rozpočet města Brna v letošním roce vinou snížení klíčových daňových příjmů a kvůli následkům koronavirové pandemie nižší, na provoz brněnských hasičských jednotek přispějeme stejnou částkou jako v předchozích čtyřech letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit Zastupitelstvo města Brna pravděpodobně na únorovém zasedání.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.