Přeskočit na obsah

Brno finančně podpoří provoz Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje i v letošním roce

03. února 2021

Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 5 milionů korun na provoz a vybavení jednotek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje působících na území města Brna.

Finanční prostředky budou použity na nákup ochranných prostředků, na vybavení vozidel, opravy a servis automobilů a jiné mobilní požární techniky, včetně revize této techniky a také hasicích přístrojů, dále na nákup náhradních dílů, pohonných hmot, elektrické energie, vody, plynu a páry nebo na úhradu nájmu na jednotlivých požárních stanicích.

„Ochrana životů, zdraví a majetku občanů i návštěvníků města Brna vždy budou jednou z našich priorit. I když je rozpočet města Brna v letošním roce vinou snížení klíčových daňových příjmů a kvůli následkům koronavirové pandemie nižší, na provoz brněnských hasičských jednotek přispějeme stejnou částkou jako v předchozích čtyřech letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit Zastupitelstvo města Brna pravděpodobně na únorovém zasedání.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.