Přeskočit na obsah

Brno Fair City oslovilo na dvacet tisíc lidí

04. ledna 2018 2 minuty čtení
(ral) – Kam zamířit po strojírenském veletrhu, na hotelový pokoj, nebo do víru velkoměsta? Vystavovatelům i návštěvníkům usnadnili rozhodování organizátoři projektu BRNO FAIR CITY, kteří jim zprostředkovali komplexní nabídku toho, co se dá v Brně zažít. Po úspěchu pilotního ročníku jej letos plánují zopakovat hned dvakrát.

Říjnový Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) poprvé doprovázela akce BRNO FAIR CITY, která měla vystavovatele i návštěvníky vylákat z hotelových pokojů a nabídnout jim řadu způsobů, jak v Brně trávit volný čas. Největší zájem byl o nabídku z oblasti gastronomie, která zahrnovala různé ochutnávky, speciální benefity či slevy v restauracích. Z mimořádných akcí nejvíc návštěvníků využilo pivní degustaci v Krytu 10-Z. Mimoto zaznamenali pořadatelé i vysokou poptávku po zvýhodněné kongresové celodenní jízdence. „Podle zpětné vazby od vystavovatelů by většina z nich ocenila, kdyby o jednotlivých programech věděli dopředu a mohli s nimi počítat ve svém programu. Mimořádné akce, především pivní a vinné degustace, proto budeme pro tento rok nabízet pouze dopředu a počet aktivit přizpůsobíme poptávce,“ uvedl tiskový mluvčí Veletrhů Brno Jiří Smetana.

Z výsledků výzkumu agentury Ipsos Tambor, která se dotazovala přímo na místě, vyplynulo, že nabídku BRNO FAIR CITY zaznamenala polovina všech vystavovatelů a každý čtvrtý návštěvník. Většina z nich by uvítala i budoucí pokračování projektu. Oceňovali především atmosféru přívětivosti města, jehož se stal veletrh živou součástí. Každý den se s ním například mohli potkat cestující při mimořádných hlášeních v tramvajích, logy BRNO FAIR CITY byli viditelně označeni všichni partneři – hotely, restaurace a další. Celkem se jich k pilotnímu ročníku připojilo asi padesát.

Většina nabízených aktivit byla přístupná široké veřejnosti. Cílová skupina spjatá s MSV však mohla využívat různých výhod, k nimž je opravňoval modrý účastnický náramek. Dostalo ho nebo si vyzvedlo celkem 20 tisíc lidí.

Opakování projektu se připravuje i na rok 2018. „Uvažujeme dokonce o jeho rozšíření. Vedle ‚strojíráku’ bychom projektem BRNO FAIR CITY mohli doprovodit i druhý největší veletrh – jarní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO,“ upřesnila vedoucí Kanceláře marketingu a zahraničních vztahů Magistrátu města Brna Barbora Podhrázská.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.