Brno dobylo Berlín, získalo cenu za nejlepší regionální spolupráci

  • 09. března 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) - Brno je městem, se kterým je radost spolupracovat. Alespoň podle agentury CzechTourism. Na největším evropském veletrhu cestovního ruchu ITB v Berlíně za to včera Brnu udělila cenu.

Brno si ze své první aktivní účasti na ITB v Berlíně odváží CzechTourism Award za rok 2017. Loni totiž s německým zahraničním zastoupením agentury CzechTourism spolupracovalo velmi intenzivně. Uspořádaly se dva press tripy pro německé novináře, kteří přijeli navštívit známé brněnské bary a kavárny nebo zakusit tradiční vánoční trhy.

„Cena za nejlepší regionální spolupráci je poděkováním za uplynulý rok, ale také výzva do budoucna – spolupráci s Brnem tím doporučujeme i našim partnerům, novinářům, médiím nebo cestovním agenturám,“ vysvětlila ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Německu Markéta Chaloupková. 

Slavnostní předání cen spojené s ochutnávkou českých specialit, piva a vína přilákalo pozornost řady návštěvníků. Večírek i ocenění byly vítanou příležitostí, jak je do Brna pozvat na festival Re:publika, největší českou událost připomínající letošní stoleté výročí vzniku Československa. Aluze na první republiku byly všudypřítomné.

„Je to tu jako ve filmu pro pamětníky, které moje babička sledovala, když jsem k ní jezdil na prázdniny do Znojma. Tenkrát mě to nebavilo, dneska na to rád vzpomínám,“ vypráví při pohledu na hostesky Thommas, který na veletrh přijel z Innsbrucku. Brno je mu samozřejmě důvěrně známé. „Byl jsem tam několikrát, naposledy před pěti lety. Navštívili jsme tehdy čerstvě otevřenou kostnici,“ říká.

Je jedním z mála, kdo má s Brnem spojenou jinou památku než vilu Tugendhat. Cílem brněnských vystavovatelů je proto ukázat návštěvníkům veletrhu nepřeberné množství dalších aktivit, které lze v Brně podnikat, a přilákat je k návštěvě. 

Ještě dnes pokračuje veletrh ve znamení obchodních, tzv. B2B setkání. V sobotu a v neděli se do téměř třiceti pavilonů berlínského ExpoCentra dostane i veřejnost. 

Nenechte si ujít