Brno Design Days oživí hotel Avion

  • 27. září 2018
  • 2 minuty čtení
(gak) - Brno se na pár dní stane Mekkou designu. Od 4. do 7. října se uskuteční třetí ročník festivalu Brno Design Days, který jako jediný představuje design v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. Letos se navíc odehraje v hotelu Avion, funkcionalistické budově, která se po osmi letech otevře veřejnosti.

Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, talentované duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM či zkušený písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry. Taková jména přivítá letošní ročník festivalu Brno Design Days, který začíná příští čtvrtek. I přes svůj pestrý program se festival vměstná do funkcionalistického hotelu Avion, který na šířku měří pouze 8 metrů. 

„Již třetím rokem představuje festival široké veřejnosti design komplexně, od procesu přes výsledek a hlavně v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. To vše v kulisách zajímavých brněnských míst a s cílem ukázat Brno jako inspirativní a kreativní místo nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy. Každý ročník, ty předchozí se odehrály v The Distillery – Social Reactor a v pasáži Jalta, má svoje téma. Po IMMERSE (zabrat se), UNSEEN (neviděný) se letos o slovo hlásí DISCLOSE, neboli odhalování tajemství,“ upřesňuje manažerka festivalu Martina Steinerová.

Designéři podle pořadatelů odhalí tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa

„Nezrealizované koncepty jsou často ty nejmilejší, bývají totiž příliš vizionářské a progresivní na dobu, ve které vznikly,“ přibližuje koncept Alexandra Georgescu, která je hlavní kurátorkou Brno Design Days. Zároveň je také zakládajícím partnerem studia KOGAA, které se i letos postará o instalace.

Zájemci mohou ještě nyní zakoupit vstupenky na Brno Design Days. Čtyřdenní vstup na festival, plátěnou tašku, vstup na všechny přednášky, networking večery, párty, výstavu a fashion show je balíček, který je dostupný za 249 korun, pro studenty pak za 199 korun.

Fanoušci designu ale ocení především praktické workshopy. Ty jsou v nabídce také přímo na stránkách Brno Design Days https://brnodesigndays.cz/vstupenky

Lidé se na nich například naučí stylově prostřít k různým příležitostem, navrhnou a vyrobí si vlastní prsteny, s Annou Natter z CINNIATURE se zaměří na grafický design. Obsahová agentura nabídne kurz copywritingu. V hotelu Avion bude po celou dobu konání festivalu fungovat také design shop s vybranými produkty a designová kavárna, kterou obstará lifestylový magazín Soffa a brněnská kavárna Industra Coffee. Chybět nebudou ani přednášky, módní show či párty.

Více najdete na https://brnodesigndays.cz/program.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít