Přeskočit na obsah

Brno Design Days oživí hotel Avion

27. září 2018 2 minuty čtení
(gak) - Brno se na pár dní stane Mekkou designu. Od 4. do 7. října se uskuteční třetí ročník festivalu Brno Design Days, který jako jediný představuje design v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. Letos se navíc odehraje v hotelu Avion, funkcionalistické budově, která se po osmi letech otevře veřejnosti.

Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, talentované duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM či zkušený písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry. Taková jména přivítá letošní ročník festivalu Brno Design Days, který začíná příští čtvrtek. I přes svůj pestrý program se festival vměstná do funkcionalistického hotelu Avion, který na šířku měří pouze 8 metrů. 

„Již třetím rokem představuje festival široké veřejnosti design komplexně, od procesu přes výsledek a hlavně v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. To vše v kulisách zajímavých brněnských míst a s cílem ukázat Brno jako inspirativní a kreativní místo nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy. Každý ročník, ty předchozí se odehrály v The Distillery – Social Reactor a v pasáži Jalta, má svoje téma. Po IMMERSE (zabrat se), UNSEEN (neviděný) se letos o slovo hlásí DISCLOSE, neboli odhalování tajemství,“ upřesňuje manažerka festivalu Martina Steinerová.

Designéři podle pořadatelů odhalí tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa

„Nezrealizované koncepty jsou často ty nejmilejší, bývají totiž příliš vizionářské a progresivní na dobu, ve které vznikly,“ přibližuje koncept Alexandra Georgescu, která je hlavní kurátorkou Brno Design Days. Zároveň je také zakládajícím partnerem studia KOGAA, které se i letos postará o instalace.

Zájemci mohou ještě nyní zakoupit vstupenky na Brno Design Days. Čtyřdenní vstup na festival, plátěnou tašku, vstup na všechny přednášky, networking večery, párty, výstavu a fashion show je balíček, který je dostupný za 249 korun, pro studenty pak za 199 korun.

Fanoušci designu ale ocení především praktické workshopy. Ty jsou v nabídce také přímo na stránkách Brno Design Days https://brnodesigndays.cz/vstupenky

Lidé se na nich například naučí stylově prostřít k různým příležitostem, navrhnou a vyrobí si vlastní prsteny, s Annou Natter z CINNIATURE se zaměří na grafický design. Obsahová agentura nabídne kurz copywritingu. V hotelu Avion bude po celou dobu konání festivalu fungovat také design shop s vybranými produkty a designová kavárna, kterou obstará lifestylový magazín Soffa a brněnská kavárna Industra Coffee. Chybět nebudou ani přednášky, módní show či párty.

Více najdete na https://brnodesigndays.cz/program.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.