Přeskočit na obsah

Brno Design Days oživí hotel Avion

27. září 2018 2 minuty čtení
(gak) - Brno se na pár dní stane Mekkou designu. Od 4. do 7. října se uskuteční třetí ročník festivalu Brno Design Days, který jako jediný představuje design v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. Letos se navíc odehraje v hotelu Avion, funkcionalistické budově, která se po osmi letech otevře veřejnosti.

Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, talentované duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM či zkušený písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry. Taková jména přivítá letošní ročník festivalu Brno Design Days, který začíná příští čtvrtek. I přes svůj pestrý program se festival vměstná do funkcionalistického hotelu Avion, který na šířku měří pouze 8 metrů. 

„Již třetím rokem představuje festival široké veřejnosti design komplexně, od procesu přes výsledek a hlavně v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. To vše v kulisách zajímavých brněnských míst a s cílem ukázat Brno jako inspirativní a kreativní místo nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy. Každý ročník, ty předchozí se odehrály v The Distillery – Social Reactor a v pasáži Jalta, má svoje téma. Po IMMERSE (zabrat se), UNSEEN (neviděný) se letos o slovo hlásí DISCLOSE, neboli odhalování tajemství,“ upřesňuje manažerka festivalu Martina Steinerová.

Designéři podle pořadatelů odhalí tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa

„Nezrealizované koncepty jsou často ty nejmilejší, bývají totiž příliš vizionářské a progresivní na dobu, ve které vznikly,“ přibližuje koncept Alexandra Georgescu, která je hlavní kurátorkou Brno Design Days. Zároveň je také zakládajícím partnerem studia KOGAA, které se i letos postará o instalace.

Zájemci mohou ještě nyní zakoupit vstupenky na Brno Design Days. Čtyřdenní vstup na festival, plátěnou tašku, vstup na všechny přednášky, networking večery, párty, výstavu a fashion show je balíček, který je dostupný za 249 korun, pro studenty pak za 199 korun.

Fanoušci designu ale ocení především praktické workshopy. Ty jsou v nabídce také přímo na stránkách Brno Design Days https://brnodesigndays.cz/vstupenky

Lidé se na nich například naučí stylově prostřít k různým příležitostem, navrhnou a vyrobí si vlastní prsteny, s Annou Natter z CINNIATURE se zaměří na grafický design. Obsahová agentura nabídne kurz copywritingu. V hotelu Avion bude po celou dobu konání festivalu fungovat také design shop s vybranými produkty a designová kavárna, kterou obstará lifestylový magazín Soffa a brněnská kavárna Industra Coffee. Chybět nebudou ani přednášky, módní show či párty.

Více najdete na https://brnodesigndays.cz/program.

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.