Brno Design Days otevírají hotel Avion

  • 04. října 2018
  • 1 minuta čtení
(gak) - Po osmi letech se dnešním dnem otevírá hotel Avion. Avšak pouze výjimečně. Až do neděle se stane dějištěm festivalu Brno Design Days. Jeho letošním ústředním tématem je DISCLOSE, tedy odhalování tajemství.

Až do neděle se nejen příznivcům designu a jeho běžného využití otevře funkcionalistický hotel Avion. Přestože už nyní pořadatelé hlásí, že vstupenky na přednášky jsou zcela vyprodány, je možné přímo na místě zakoupit jednorázovou vstupenku za 90 korun. S tou se zájemci dostanou do budovy hotelu, kde probíhá doprovodný program. Všechny čtyři dny si návštěvníci mohou zakoupit designové kousky v exishopu, posedět v pop-up kavárně s knihovnou, kterou mají na svědomí Soffa magazín a brněnská kavárna Industra. Promítat zde bude také Kino Art, pokojové květiny nabídnou Kvítka v bytě a ke zhlédnutí je připravena výstava púrací studentů brněnských uměleckých oborů 

„Letošní ročník je opravdu nabitý a v tuto chvíli je kapacita přednášek plně obsazena. Návštěvníci se ale mohou hlásit do jednotlivých workshopů a také si užít doprovodný program festivalu," vysvětlila zakladatelka festivalu Alexandra Georgescu. Ta je zároveň jednou ze zakladatelek brněnského architektonického studia KOGAA, které zajišťuje instalace přímo v hotelu Avion. 

Vstupenky na workshopy a program festivalu naleznete na https://brnodesigndays.cz/festival

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít