Přeskočit na obsah

Brno Design Days otevírají hotel Avion

04. října 2018 1 minuta čtení
(gak) - Po osmi letech se dnešním dnem otevírá hotel Avion. Avšak pouze výjimečně. Až do neděle se stane dějištěm festivalu Brno Design Days. Jeho letošním ústředním tématem je DISCLOSE, tedy odhalování tajemství.

Až do neděle se nejen příznivcům designu a jeho běžného využití otevře funkcionalistický hotel Avion. Přestože už nyní pořadatelé hlásí, že vstupenky na přednášky jsou zcela vyprodány, je možné přímo na místě zakoupit jednorázovou vstupenku za 90 korun. S tou se zájemci dostanou do budovy hotelu, kde probíhá doprovodný program. Všechny čtyři dny si návštěvníci mohou zakoupit designové kousky v exishopu, posedět v pop-up kavárně s knihovnou, kterou mají na svědomí Soffa magazín a brněnská kavárna Industra. Promítat zde bude také Kino Art, pokojové květiny nabídnou Kvítka v bytě a ke zhlédnutí je připravena výstava púrací studentů brněnských uměleckých oborů 

„Letošní ročník je opravdu nabitý a v tuto chvíli je kapacita přednášek plně obsazena. Návštěvníci se ale mohou hlásit do jednotlivých workshopů a také si užít doprovodný program festivalu," vysvětlila zakladatelka festivalu Alexandra Georgescu. Ta je zároveň jednou ze zakladatelek brněnského architektonického studia KOGAA, které zajišťuje instalace přímo v hotelu Avion. 

Vstupenky na workshopy a program festivalu naleznete na https://brnodesigndays.cz/festival

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.