Přeskočit na obsah

Brno.cz v novém: radní schválili vytvoření nové platformy pro weby města

28. dubna 2021
Nového webu města Brna se již brzy dočkají jeho uživatelé. Radní dnes na své schůzi schválili uzavření smlouvy se společností KONSORCIUM ASSECO. Nová webová platforma, jejímž prvním spuštěným webem bude brno.cz, její podpora i možný následný rozvoj vyjdou na necelých 21 milionů bez DPH.

„Předmětem této veřejné zakázky bylo vytvoření a provoz platformy pro weby města Brna včetně jejich provozu, podpory a údržby, případně i rozvoj této platformy. Jako první se obnovy dočká web www.brno.cz, kde nejen Brňané hledají důležité informace. Věřím, že užívání webu tak pro ně bude mnohem komfortnější,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tento nový městský web by měl být spuštěn do 285 dní od podpisu smlouvy. Snahou také je, aby webová platforma byla atraktivní i pro městské příspěvkové organizace, městské firmy a městské části, které by ji mohly využívat.

„Cílem není jen vytvořit nový web www.brno.cz. Chceme navrhnout, vytvořit a provozovat takovou platformu, která zadavateli umožní spravovat více než 100 webů, jež na ni budou průběžně přemístěny. Naším cílem je motivovat městské části, městské firmy a příspěvkové organizace, aby využívaly jednotný systém. Tento krok zvýší efektivitu města a zároveň přinese větší komfort pro naše občany,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Od vytvoření jednotné platformy pro weby města očekáváme dlouhodobé řešení s možností následného snadného rozvoje bez zbytečných nákladů. Nová platforma přinese větší spolehlivost, menší chybovost a rychlejší odezvu veřejné i administrační části platformy a webů. Novinkou bude také lepší uživatelská podpora. Vše má za cíl jediné – komfort a spokojenost návštěvníků jednotlivých webů na platformě,“ doplnil zastupitel pro oblast informačních technologií Ondřej Kotas.

Finální nabídku do výběrového řízení dodali čtyři účastníci. Nabídková cena tvořila 30 % váhy hodnoticích kritérií, stejnou váhu měla odborná úroveň obdržených nabídek, 15 % rizika a 15 % vlastnosti a schopnosti projektového manažera, zbývajících 10 % pak neslo kritérium pokročilého řešení. Veškerá hodnocení byla stejně jako zakázka samotná zveřejněna prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK.

Radní dnes na základě závěru hodnoticí komise vybrali k uzavření smlouvy společnost KONSORCIUM ASSECO a schválili uzavření smlouvy s touto společností ve výši 20 975 000 korun bez DPH.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.