Přeskočit na obsah

Brno Creative Days spojí tři akce. Přispěje i město

11. května 2022

Podruhé se letos uskuteční Brno Creative Days – projekt, který propojuje svět kreativity, vědy, umění, technologií i podnikání. Nově představí celkem tři akce a rozšíří se také počet dní i lokalita, kde se bude projekt konat. Pokud to zastupitelé schválí, město projekt podpoří částkou 1,35 milionů korun.

Projekt Brno Creative Days se letos uskuteční od 14. do 23. října a spojí tradiční Festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Access Connect. Rozšíří se z brněnského výstaviště i do kreativního hubu KUMST a do centra Brna. 

„Sloučením těchto tří akci došlo samozřejmě ke snížení celkových nákladů, ale především mají kreativci vše k dispozici v jeden termín. Projekt Brno Creative Days cílí jak na širokou veřejnost včetně mládeže, tak na odborníky z regionu i zahraničí. Brno se tak téměř na 10 dní stane místem, kde se setkají osobnosti a veřejnost z oblasti kreativních průmyslů, vědy, umění a technologií,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Festival Prototyp (14. – 21. 10. 2022, centrum města Brna, kreativní hub KUMST) vznikl v roce 2014 s cílem propojovat svět umění, vědy a technologií. Za 7 let se festival vyvinul v tradiční akci brněnského podzimu, která se díky spolupráci s mnoha jihomoravskými institucemi a firmami neustále rozšiřuje a proměňuje. Během uplynulých ročníků festival Prototyp navštívilo více než 22 000 návštěvníků, vystavovalo zde přes 280 tvůrců a konalo se více jak 110 workshopů či přednášek. 

Od roku 2019 je součástí akce Prototyp i festival Brno Maker Faire (22. 10. – 23. 10. 2022, BVV). Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Toto spojení se ukázalo jako velmi úspěšné – v roce 2021 se podařilo na festivalu oslovit 7000 návštěvníků napříč všemi věkovými kategoriemi. 

Game Access Connect (22. 10. – 23. 10. 2022, BVV) je další z řad akcí pod brněnskou značkou Game Access, zaměřených na propagaci a posilování komunity herních vývojářů. Cílem Connectu je propojení této komunity se samotnými hráči a jejich vtažení do zákulisí vývoje her. Návštěvníci dostanou možnost si hry nejenom zahrát, ale také přímo diskutovat s jejich vývojáři, prozkoumat jejich kreativní proces a informovat se o možnostech vzdělání i budoucí kariéry v herním průmyslu. Game Access chce prezentovat hru nejen jako produkt a zdroj zábavy, ale také jako softwarový projekt, seriózní umělecké dílo a způsob sebevyjádření autorů. 

„Letos se Brno Creative Days rozšíří také do centra města, kde budou k vidění například umělecké a světelné instalace nebo se účastníci budou moci zapojit do nejrůznějších workshopů,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Zastupitelé na svém dalším zasedání schválí poskytnutí individuální neinvestiční dotace z rozpočtu města Brna společnosti Brno Creative Days, s. r. o., ve výši 1 350 000 Kč.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.