Přeskočit na obsah

Brno Creative Days spojí tři akce. Přispěje i město

11. května 2022
Podruhé se letos uskuteční Brno Creative Days – projekt, který propojuje svět kreativity, vědy, umění, technologií i podnikání. Nově představí celkem tři akce a rozšíří se také počet dní i lokalita, kde se bude projekt konat. Pokud to zastupitelé schválí, město projekt podpoří částkou 1,35 milionů korun.

Projekt Brno Creative Days se letos uskuteční od 14. do 23. října a spojí tradiční Festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Access Connect. Rozšíří se z brněnského výstaviště i do kreativního hubu KUMST a do centra Brna. 

„Sloučením těchto tří akci došlo samozřejmě ke snížení celkových nákladů, ale především mají kreativci vše k dispozici v jeden termín. Projekt Brno Creative Days cílí jak na širokou veřejnost včetně mládeže, tak na odborníky z regionu i zahraničí. Brno se tak téměř na 10 dní stane místem, kde se setkají osobnosti a veřejnost z oblasti kreativních průmyslů, vědy, umění a technologií,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Festival Prototyp (14. – 21. 10. 2022, centrum města Brna, kreativní hub KUMST) vznikl v roce 2014 s cílem propojovat svět umění, vědy a technologií. Za 7 let se festival vyvinul v tradiční akci brněnského podzimu, která se díky spolupráci s mnoha jihomoravskými institucemi a firmami neustále rozšiřuje a proměňuje. Během uplynulých ročníků festival Prototyp navštívilo více než 22 000 návštěvníků, vystavovalo zde přes 280 tvůrců a konalo se více jak 110 workshopů či přednášek. 

Od roku 2019 je součástí akce Prototyp i festival Brno Maker Faire (22. 10. – 23. 10. 2022, BVV). Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Toto spojení se ukázalo jako velmi úspěšné – v roce 2021 se podařilo na festivalu oslovit 7000 návštěvníků napříč všemi věkovými kategoriemi. 

Game Access Connect (22. 10. – 23. 10. 2022, BVV) je další z řad akcí pod brněnskou značkou Game Access, zaměřených na propagaci a posilování komunity herních vývojářů. Cílem Connectu je propojení této komunity se samotnými hráči a jejich vtažení do zákulisí vývoje her. Návštěvníci dostanou možnost si hry nejenom zahrát, ale také přímo diskutovat s jejich vývojáři, prozkoumat jejich kreativní proces a informovat se o možnostech vzdělání i budoucí kariéry v herním průmyslu. Game Access chce prezentovat hru nejen jako produkt a zdroj zábavy, ale také jako softwarový projekt, seriózní umělecké dílo a způsob sebevyjádření autorů. 

„Letos se Brno Creative Days rozšíří také do centra města, kde budou k vidění například umělecké a světelné instalace nebo se účastníci budou moci zapojit do nejrůznějších workshopů,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Zastupitelé na svém dalším zasedání schválí poskytnutí individuální neinvestiční dotace z rozpočtu města Brna společnosti Brno Creative Days, s. r. o., ve výši 1 350 000 Kč.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.