Přeskočit na obsah

Brno chce snížit bioodpad ve školách

18. srpna 2021

Město Brno chce výrazně snížit produkovaný biologický odpad ve školách. Na realizaci vermikompostování bude pracovat Mendelova univerzita v Brně.

Vermikompostování je jednoduchý biotechnologický proces, při kterém se využívají určité druhy žížal
k přeměně odpadů a tvorbě využitelného produktu. „Momentálně jsou na trhu běžně k dostání pouze vermikompostéry do domácnosti. Proto jsme se domluvili s Mendelovou univerzitou, že se pokusí vytvořit velké vermikompostéry, které by byly vhodné na zpracování bioodpadu z velkých jídelen. Pokud se to podaří, bude to další krok vpřed v nakládání s bioodpadem,“ nastínil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Projekt bude probíhat do konce roku 2022. „Předpokládaná částka na projekt je 665 500 korun včetně DPH, které pokryjí náklady na potřebné vybavení pro zhotovení vermikompostéru vhodného na bioodpad, náklady na materiál a související služby. Počítá se také s pořádáním přednášek či workshopů týkajících se problematiky vermikompostování a prezentace poznatků vyplývajících z výzkumu,“ dodal Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.