Přeskočit na obsah

Brno chce snížit bioodpad ve školách

18. srpna 2021
Město Brno chce výrazně snížit produkovaný biologický odpad ve školách. Na realizaci vermikompostování bude pracovat Mendelova univerzita v Brně.

Vermikompostování je jednoduchý biotechnologický proces, při kterém se využívají určité druhy žížal
k přeměně odpadů a tvorbě využitelného produktu. „Momentálně jsou na trhu běžně k dostání pouze vermikompostéry do domácnosti. Proto jsme se domluvili s Mendelovou univerzitou, že se pokusí vytvořit velké vermikompostéry, které by byly vhodné na zpracování bioodpadu z velkých jídelen. Pokud se to podaří, bude to další krok vpřed v nakládání s bioodpadem,“ nastínil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Projekt bude probíhat do konce roku 2022. „Předpokládaná částka na projekt je 665 500 korun včetně DPH, které pokryjí náklady na potřebné vybavení pro zhotovení vermikompostéru vhodného na bioodpad, náklady na materiál a související služby. Počítá se také s pořádáním přednášek či workshopů týkajících se problematiky vermikompostování a prezentace poznatků vyplývajících z výzkumu,“ dodal Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.