Přeskočit na obsah

Brno chce pokračovat v projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání

16. března 2022
Brněnští radní souhlasili s pokračováním Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ve městě Brně (tzv. MAP). Město zažádá o dotaci ve výši 3 550 625 korun z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání na již třetí navazující projekt. Předpoklad jeho realizace je září 2022 až listopad 2023.

Projekt má navázat na předešlé dva a umožní tak pokračování spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání. „Projekt MAP III podpoří školy a další subjekty ve společném plánování aktivit v oblasti vzdělávání dětí a žáků do 15 let, které povedou ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách a základních uměleckých školách. Spolupráce bude stejně jako v projektech MAP I a MAP II zaměřená zejména na společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro následné společné řešení místně specifických problémů a potřeb a vyhodnocování přínosů spolupráce. Zahrnuje ale také investiční záměry, jako je například výstavba škol, odborných učeben a podobně,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Předpokládané celkové náklady: 3 737 500 Kč
Odhadovaná dotace: 3 550 625 Kč
Předpokládaná spoluúčast města Brna: 186 875 Kč

„Na projektu mohou participovat mateřské a základní školy zřízené jak městem Brnem, tak i například Jihomoravským krajem nebo soukromými či církevními subjekty, ale také základní umělecké školy,“ dodal Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.