Přeskočit na obsah

Brno chce hostit šampionáty mladých basketbalistek

30. listopadu 2022

Brněnští radní vzali na vědomí záměr České basketbalové federace zúčastnit se výběrového řízení na pořadatelství MS žen U19 a U17 v basketbalu v letech 2025 a 2026.

Šampionáty The FIBA U19 Women´s Basketball World Cup CUP 2025 a The FIBA U17 Women´s Basketball World Cup CUP 2026 jsou projekty v souladu s Koncepcí sportu města Brna 2018–2030 a Strategií Brno 2050. V případě úspěšné kandidatury České basketbalové federace by se v Brně odehrály 2 ze 4 základních skupin a finálová část obou turnajů.

„Brno je město, které sportem žije. Právě proto mě velice těší, že se pokusíme dostat sem hned dva špičkové basketbalové šampionáty. Tento sport zde má nejen silnou popularitu, ale také dlouholetou tradici. Věřím, že kandidatura pro nás dobře dopadne a že se naši fanoušci budou moci těšit na spoustu zajímavých zápasů, v nichž se představí řada budoucích hvězd,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Město již vyjádřilo s kandidaturou formální souhlas.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.