Brno bude mít svůj filmový festival. Zaměří se na seriály

  • 28. června 2017
  • 2 minuty čtení
(bim, gak) – Brno se dost možná zařadí mezi česká města, která úspěšně pořádají mezinárodní filmové festivaly, jako jsou například Karlovy Vary, Jihlava či Zlín. Nově vznikající festival Serial Killer, jehož první ročník je plánován na květen 2018, se jako jediný v republice zaměří na seriálovou televizní tvorbu.

Brňané se můžou těšit na nový festival, který prozatím nemá obdoby ani v České republice, ani ve střední Evropě. Pod taktovkou nezávislé producentky a proděkanky FAMU Kamily Zlatuškové probíhají přípravy na první ročník Serial Killer: Best TV Fest Brno, který by se měl podle plánů uskutečnit na začátku května příštího roku. 

Myšlenka zcela novátorského festivalu odehrávajícího se v Brně oslovila i brněnské radní, kteří se rozhodli Serial Killer podpořit dotací ve výši tři miliony korun. 

„Festivalů zaměřených vyloženě na seriály a minisérie zatím mnoho nevzniklo, v čemž vidíme velkou šanci na zaplnění prázdného místa. Podporou tohoto festivalu tak dojde k velkému zviditelnění Brna na evropské kulturní mapě,“ uvedl náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan.

Pořadatelé odhadují, že by brněnský festival mohlo navštívit 12-15 tisíc lidí. Hlavními místy konání festivalu budou brněnské kulturní instituce, jako je studentské kino Scala, Kabinet múz či JAMU. Další program se bude odehrávat i ve veřejných prostorech, jako je Moravské nebo Jakubské náměstí.

Již nyní organizátoři vědí, že s nimi bude spolupracovat Česká televize i HBO. Zájem podílet se na netradičním festivalu mají i akademie FAMU a JAMU. Další spolupráce je v jednání.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít