Udržitelnost a Brno. Přibližuje je nová naučná stezka i šifrovací hra - Tiskový servis

Udržitelnost a Brno. Přibližuje je nová naučná stezka i šifrovací hra

Hledáte zábavný program na čerstvém vzduchu? Pak by vás mohly zaujmout dvě novinky kampaně Připrav Brno. Jednou z nich je vzdělávací stezka v Komíně, která přibližuje tematiku klimatické změny. Odstartovala také speciální venkovní hra se spoustou rébusů a šifer kolem Medláneckého kopce.

Nově otevřená naučná stezka. Foto: Zdeněk Kolařík

Nově otevřená naučná stezka. Foto: Zdeněk Kolařík

Nová naučná stezka, která se věnuje klimatické změně, se otevřela v Komíně. Na zhruba dvoukilometrovou trasu se dostanete po žluté turistické značce buď od konečné trolejbusu 36, nebo se na ni napojíte cestou od kamenolomu z Bystrce. Na osmi zastávkách se dozvíte více o biodiverzitě, udržitelné dopravě či o odpovědném stravování. Neminete ani interaktivní tabuli, jež rozebírá téma šetrného chování v domácnosti.

Lákadlem je i nová hra pro týmy o dvou až pěti hráčích. Při ní prozkoumáte okolí Medláneckého kopce a zjistíte, jak se město klimatické změně přizpůsobuje. Čeká vás šestice stanovišť se šiframi, logickými úlohami či s luštěním různých hesel. Soutěžní trasa začíná v Technologickém parku u jezírka. Abyste hru absolvovali, potřebujete si ji nejdříve zakoupit na portálu Brno iD za 333 korun (celý výtěžek z prodeje hry bude využit na speciální údržbu stromů prováděnou Veřejnou zelení města Brna) a pak mít v družstvu aspoň jeden chytrý telefon s připojením k internetu a psací potřeby.

Dále je nutností vyzvednout si herní brožuru – ve všedních dnech ji získáte mezi 7. a 19. hodinou na recepci Technologického parku na Purkyňově 646/107. O víkendech a svátcích pak materiály naleznete v označené plechové bedně u jezírka, ale také v pobočkách TIC na Nádražní, Radnické či Panenské během jejich otevírací doby.

Další informace jsou k dispozici na webu priprav.brno.cz/aktuality.


Začáteční stanoviště šifrovací hry. Foto: Připrav Brno

Další články z rubriky