Přeskočit na obsah

Brno a Mendelova univerzita se zapojí do Guerillového zahradničení

10. června 2020
Rada města Brna souhlasila s podáním přihlášky do projektu Guerillové zahradničení, nástroj pro snižování dopadu klimatické změny a pro zvyšování kvality života ve městech, který vyhlásilo Ministerstvo zemědělství. Přihláška bude podána v červnu 2020.

Guerillové zahradničení spočívá v krátkodobém osázení veřejného prostoru zelení s estetickou nebo produkční funkcí. Jedná se o dočasné využití aktuálně nevyužívaných pozemků za účelem zkvalitnění veřejného prostoru a zlepšení klimatických podmínek ve městě. „Vznikne mapová aplikace informující o neudržovaných a nevyužívaných lokalitách v majetku města Brna, které jsou vhodné pro vznik guerillových zahrad. Obyvatelé tak dostanou možnost aktivně se podílet na utváření podoby města a v rámci této činnosti využít půdu pro pěstování plodin pro vlastní spotřebu,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Projekt bude realizován Mendelovou univerzitou ve spolupráci s městem Brnem. Financován bude plně z Programu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství na období 2017–2025, ZEMĚ. Předpokládaný celkový rozpočet 3letého projektu je 7 000 000,- Kč s DPH. „Město Brno bude disponovat částkou 1 500 000 korun. Ty pokryjí náklady mezd pracovníků, vývoj aplikace nebo potřebné technické vybavení. Zbylé finanční prostředky ve výši 5 500 000 použije MENDELU především na půdní analýzy vybraných pozemků,“ dodal Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.